ManşetMedya

Kanal D tepe yönetiminde istifaların ardı arkası kesilmiyor

KanalD’nin tepe yönetimindeki yaprak dökümü devam ediyor. İrfan Şahin’den sonra genel müdürlük görevine getirilen Pelin Diştaş Yaşaroğlu’nun istifasının ardından Doğan Medya’da sular bir türlü durulmuyor.

Medyatava’nın haberine göre, Kanal D Genel Müdürü olarak görevi İrfan Şahin’den devralan Pelin Diştaş Yaşaroğlu’nun istifa etti.  Diştaş’ın yerine ise CNN Türk’ün tepe yöneticisi, Barış Tünay Kanal D Genel Müdürü olarak atandı.

Kanal D’de istifalar bununla da kalmadı.  Diştaş’ın genel müdür olmasından sonra drama direktörlüğü görevini yürüten İlkay Doğan’ın da istifa ettiği haber veriliyor. İlkay Doğan, dizi sektörünün aşina olduğu bir isim. Doğan,  Kanal D’de yayınlanan Suskunlar, Bir Bulut Olsam, Hacı gibi yapımlarda çalışmıştı.

Yeniden yapılanma süreci yaşan ve tepe yönetimi tamamen değişen Kanal D’de en son iki önemli istifa haberi daha geldi. 2010 yılından bu yana Kanal D’de Drama Koordinasyon Müdürlüğü görevini yürüten Özge Bağdatlıoğlu ile kanalın Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürlüğü’nü yürüten Burcu Eryılmaz’ın dün itibariyle görevlerinden istifa ettikleri bildiriliyor.

Yeniden yapılanma süreci yaşanan Kanal D’de neden istifa zincirinin yaşandığı buna neden ihtiyaç hissedildiği henüz anlaşılamazken kulislerde İrfan Şahin’den sonra gelen Diştaş ve ekibinin beklenen reyting başarısını yakalayamamasının istifalarda önemli rol oynadığı konuşuluyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu