Televizyon

Kanal D’de bu yaz Operasyon var! Ali Eyüboğlu Operasyon’un detaylarını paylaştı..

Kanal D Operasyon adıyla yeni bir yarışma projesini ekrana sürmeye hazırlanıyor. Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, Kanal D'de bu yaz ekrana gelecek "Operasyon 41" yarışmasının detaylarını okurlarına aktardı.

Ali Eyüboğlu, yürüyüş yaptığı Ormanya Doğal Yaşam ve Tabiat Parkı’nda tesadüfen yarışma ekibi ile karşılaştığını kaydetti.  Milliyet yazarı, “Operasyon 41” yarışmasının format sahibi Bekir Gündoğdu’yla sohbet edip, yarışma hakkında aldığı bilgileri okurlarıyla paylaştı.

Ali Eyüboğlu’nun aktardığına göre Bekir Gündoğdu yarışma hakkında şu bilgileri verdi:

“Operasyon, gittiği şehrin plaka numarasını kod olarak kullanan, formatı yerli bir yarışma. Yakında Kanal D’de başlayacak ‘Operasyon’, silah tutkusunu spora çeviren, bio plastik boncuk mermileri doğada eriyen, hiçbir canlıya ve doğaya zarar vermeyen, 10’ar kişiden oluşan iki takımlı ‘air soft’ bir yarışma.

Her iki timin başında profesyonel eğitmenleri var. Kadın-erkek ayrımı yapmadan her takım, askerler gibi eğitimden geçiyor.

Çadırlarda kalan yarışmacılara günde bir öğün yemek veriyoruz. Takımlar arasında her gün yarış oluyor. Yarışı kazanan takım, ikinci öğünü yiyor, rakipleri aç kalıyor. Yiyecek çantasının dışında bir de mühimmat sandığı saklıyoruz yarış parkurunda, onu bulan takım da silah yönünden güç kazanıyor. Oyunları kazanan takımın kasasına bir miktar para girerken, kaybeden takımdan her hafta bir kişi eleniyor.”

Bengi ve Aytaç Medya ortaklığında, Kocaeli’nin Karadeniz sahilinde çekilen yarışma için 120’si sahada, diğerleri stüdyolarda toplam 150 kişilik ekip görev yapıyor. Televizyon izleyicilerinin ‘Survivor’dan hatırlayacağı spor eğitmeni Hasan Yalnızoğlu’nun sunuculuğunu üstlendiği, Emrullah Kaymaz’ın yönettiği yarışmanın editörü, Habertürk yazarıyken 2013’te ‘Survivor’da yarışan Nazenin Tokuşoğlu.

Her yarışmacının başında bir, silahında iki (biri kendisini diğeri attığı mermiyi çeken) kameranın bulunduğu ‘Operasyon 41’de, ‘Siyah Tim’i air soft uzmanı Cenk Çankaya, ‘Tan Tim’iyse emekli JÖH ve PÖH mensubu İsa Aydın eğitiyor.

Timlerde kimler var?

Siyah Tim: Tuğçe Karaman, Özhan Demirel, Merve Taneli, Kerem Akçay, Nazlı Özleyiş, Emre Kambur, Esra Türkçe, Yunus Emre Elmadağ, Burcu Paliç ve Taner Ayvalı.

Tan Tim: Gizem Aytek, Burak Aslan, Buse Karacabay, Halil Demirkıran, Fatoş Bayındır, Caner Tanrıverdi, Kübra Gölcü, Özgür İçöz, Merve Bekdemir ve İbrahim Diken.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu