Televizyon

Kanal D’de önümüzdeki dönemde neler değişecek?… Murat Saygı yeni Kanal D’yi anlattı

TV sektörünün duayen ismi Murat Saygı, yeniden Kanal D’nin tepe yöneticisi oldu. Saygı, Kanal D’nin bundan sonraki yol haritasıyla ilgili ipuçlarını Hürriyet’ten Cengiz Semercioğlu’na anlattı. Saygı, Kanal D’nin bundan sonraki yayın seyri ile ilgili detayları paylaştığı röportajında önemli mesajlar verdi. İşte, o röportajdan öne çıkan satır başları..

MURAT SAYGI ASTRONOMİK MALİYETLİ DİZİLERE SICAK BAKMIYOR

Yıllarca Show TV, CINE5, Kanal D, Star TV ve D-Smart’ı yöneten Murat Saygı,  yeniden Kanal D’nin genel müdürlük koltuğuna oturdu.

İşte, sektörün duayen ismi Murat Saygı’nın Kanal D’deki yeniden yapılanmaya yönelik açıklamaları:

Saygı, özellikle dizilerdeki astronomik rakamlara sözü getirerek bölüm başı değeri milyon liralık olan dizilere Kanal D’de sıcak bakmayacaklarını aktardı. Saygı, oyuncuların yüksek maaşları hakkında ise “Para kazananlar sadece menajerler ve oyuncular. Çok büyük paralar kazanıyorlar. Oyuncuların kazandığı paralar Hollywood fiyatlarına çıkmış. Ben diyorum ki, bu sektörde bu kanallar yaşamazsa, yapımcılar da yaşayamaz, oyuncular da yaşayamaz.” şeklinde konuştu. Saygı’ya göre ünlü oyuncuların maaşlarında fedakarlık yapmaları şart.

KANAL D ‘DE STÜDYO İŞLERİ AĞIRLIK KAZANACAK

Murat saygı, “Yeni sezonda Kanal D’de stüdyo programları daha mı ağırlık kazanacak?” şeklindeki bir soruya ise şu karşılığı verdi:”Evet, 1-2 tane stüdyo programının siparişini verdik bile. Dizisiz bir hayatı bugün düşünemiyorsun ama ben Show TV’deyken haftada 1 dizim, 2 sitcom’um vardı. Kanal D’deki dönemimde 4-5 dizi, 1-2 gün ise stüdyo programları vardı. Şimdi en azından o günlere dönmek istiyorum. Kanal D’de şu an “Arka Sokaklar” var, 3-4 tane daha dizi yaparız. 2 günde format program yaparız. Onlar tutmazsa başka format tutar.”

“DİZİ TUTMADIĞI ZAMAN ACAYİP EKONOMİK ZARAR YARATIYOR”

Saygı, önümüzdeki dönemde Kanal D ekranında neler olacağı konusunda ise net ipuçları verdi. Saygı, “Dizi tutmadığı zaman acayip bir ekonomik zarar yaratıyor. Bir formata başladın ama tutmadı, çok büyük zarar verecek rakamlar ile karşılaşmıyorsun. Tutturduğun zaman ise az maliyetle, çok reyting üreten bir proje yapıyorsun ve kanalın ışıltısı çıkıyor ortaya. Bana göre Kanal D’nin ekranı şu an tozlu. Yeni dönemde ışıltılı bir kanal olacak.Genç, dinamik ve eğlenceli tipler olsun. Televizyonlar çok ağlak, gülen insan yok. Gün boyunca ya bağırış çağırış, ya ağlayan ya da çocuğunu kaybedenlerin olduğu programlar var. Kanal D’de öyle şeyler olmayacak.” açıklamasında bulundu.

“KANAL D’DE KOMEDİ OLACAK”

Saygı, Kanal D’de önümüzdeki dönemde öğlen kuşağında neler olacağı ile ilgili de konuştu:

“…. haftada 1-2 gün rakiplerimin çok dram ağırlıklı olduğu günlerde komedi deneyeceğim, alternatif olarak. Karşı tarafta birileri birbirini boğazlarken, Kanal D’de komedi olacak. Sitcom da yapacağız. Sitcom bir televizyon çeşidi ve de çok makul maliyetle yaparsın. Ama herkes akıbeti belli olmayan yurtdışı satışına yatırım yapmaktan sit-com yapmıyor. Hâlbuki sitcom’un en büyük avantajı, al 10 kere yayınla… Oysa ki yüksek reyting alan dramayı bir kere daha yayınlayamazsın. Onun için sitcom da yapacağım, “Güldür Güldür” vari programlar da…”

BEYAZ SHOW DEVAM EDECEK Mİ?

Saygı, Beyazıt Öztürk’ün programı Beyaz Show’un akıbeti ile ilgili de açıklama yaptı. Medyada çıkan “Beyaz Show bitti” şeklindeki haberlerin tersine Saygı Beyazıt Öztürk’le yola devam edeceklerini ama formatta değişikliğe gideceklerinin sinyalini verdi.

 

 

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı