Medya

Kanal D’den gönderilen Emin Çapa yeni kanalında işe başlıyor

CNN Türk’te çok uzun yıllar çalışan ve kanalın ekonomi müdürlüğüne kadar yükselen Emin Çapa ekran sessizliğini bozuyor. En son Kanal D’de sabah haberlerini sunan Emin Çapa, tasarruf tedbirleri gerekçe gösterilerek geçen Şubat ayında işine son verilmişti.  Şimdilerdeyse Emin Çapa yeni kanalında programa başlıyor.

EMİN ÇAPA HALK TV’DE

Zamanında Doğan Medyası’nın ekran yüzlerinde olan Emin Çapa, Halk TV’de program yapmaya başlayacak. Haber, Halk TV’nin Twitter hesabından duyuruldu. Resmi hesaptan yapılan açıklamada, Emin Çapa’nın pazartesi gününden itibaren hafta içi her gün saat 16.00’da Halk TV’de olacağı belirtildi.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI NEDEN OLDU İDDİASI

Emin Çapa’nın sosyal medyadan yaptığı bazı paylaşımların Kanal D ile yollarının ayrılmasında etkili olduğu medya kulislerinde konuşulmuştu. Çapa, sosyal medya Twitter’dan yaptığı 15 Temmuz FETÖ darbe girişimiyle ilgili olarak, “Dolar 3,46’yı aştı. Ne oldu dolar sevgisi vatan sevgisini geçti mi? ‘Tankların önüne yatarız, dolarımızı satmayız’ mı? Kahramanlar nerede?” diye yazmıştı.

blank

EKİBİNİN DE İŞİNE SON VERİLMİŞTİ

CNN Türk’teki görevinin ardından Kanal D sabah haberlerini sunan Çapa’nın politik ve tarafgir sosyal medya paylaşımları yüzünden ekibiyle birlikte işinden olduğu iddia edilmişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu