Televizyon

Kanalların Şubat ayı reyting karneleri nasıl geçti? İşte en çok izlenen kanal ve programlar

2018 yılının Mart ayına girdiğimiz şu günlerde TV kanallarının Şubat karneleri ortaya çıktı. Rakamsal veriler Şubat ayında en çok hangi kanalı izlediğini ortaya koyuyor.Genel izleyici grubunda tüm gün izleyicileri ATV’yi zirveye taşıdı. İkinci kanal Fox TV olurken üçüncü kanal Star TV, dördüncü kanal TV8 ve beşinci kanal ise Show TV oldu.

ATV ŞUBAT AYINDA DA ZİRVEDE

Şubat 2018’de; Tüm Gün- Tüm Kişiler, Tüm Gün-AB, Tüm Gün- 20+ABC1, Prime Time-Tüm Kişiler ve Prime Time- 20+ABC1 kategorilerinde en çok izlenen kanal ATV oldu.

Kantar Medya’nın verilere göre, ATV, 2016’dan beri Tüm Gün kategorisindeki birinciliğini devam ettiriyor. ATV’yi ilgiyle takip edilen gündüz kuşağı programları, dizileri ve özellikle maç yayınları birinciliğe taşıdı.

ATV’nin yıllardır zirvede yer almasını sağlayan programlar şöyle:Müge Anlı ile Tatlı Sert, Esra Erol’da, gündemin ATV Ana Haber Bülteni, ATV Gün Ortası, Kahvaltı Haberleri, ATV’de Hafta Sonu, Son Durak, bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun programları ile birlikte ATV ekranının reyting alan dizileri bu sonuçta etkili oldu.

FOX ANA HABER ENÇOK İZLENEN ANA HABER

Reytingsonuçları sitesinin haberine göre; Şubat ayı boyunca en çok seyredilen haber programı, Fatih Portakal İle Fox Ana Haber oldu. Fatih Portakal 20 gün boyunca 129,78 izlenme oranına sahip oldu. Programın günlük ortalaması 6,49. Hemen ardından Gülbin Tosun İle Fox Ana Haber Hafta Sonu geliyor. Haber programının günlük reyting ortalaması 4,98 oldu. AB grubunun 3. sırasında Ahmet Hakan’la Kanal D Haber var. Haber programı 3,07 izlenme orana sahip oldu.

En Çok İzlenen Diziler AB grubunda Şubat ayı boyunca en çok izlenen dizi Trt 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul adlı dizi oldu. Dizinin reyting oranı 19,16 oldu. 2. sırada ise Show TV ekranlarında yayınlanan Çukur adli dizi yer aldı. Dizinin ortalama izlenme oranı ise, 13,38 oldu.

3. sırada ise, ATV ekranlarında yayınlanan “Sen Anlat Karadeniz” adlı dizi yer aldı. Dizi yayınlandığı 4 günün ortalamasında 13,29 izlenme oranına sahip oldu. Şubat ayı reyting sonuçlarının 4. sırasında Star Tv’de yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler adlı dizi yer aldı. Dizinin ortalama izlenme oranı ise 10,36.

Total Grubunda, şubat ayı boyunca en çok izlenen dizi, Atv ekranlarında yayınlanan Sen Anlat Karadeniz adlı dizi oldu. Dizinin izlenme oranı 19,88 oldu. 2. sırada ise Trt 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul adlı dizi yer aldı. Dizinin ortalama izlenme oranı 14,73. Total grubunun 3. sırasında Star Tv’de yayınlanan Söz adlı dizi yer aldı. Dizinin ortalama reyting oranı 11,79.

Posta gazetesi yazarı Mesut Yar, Reklam verenin en önemsediği grup olan ABC1 Tüm günde birinciliği “Müge Anlı ile Tatlı Sert”, “Beni Bırakma”, “Esra Erol’da” gibi değerli işlere sahip olan ATV’nin aldığını yazdı.

Star TV “Adını Sen Koy”, “Beni Affet”, “Balçiçek İlter ile Olay Yeri” ve “Duymayan Kalmasın”la ikinciliği elde etti.

ATV ve Star’ı sırasıyla FOX, “Yemekteyiz” ve “Survivor”la TV8 ve Zahide Yetiş, Pelin Karahan, “Gelin Evi” ve Seda Sayan dörtlemesiyle Show TV takip ediyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu