Medya

Kapatılan Karşı gazetesi davasıyla ilgili flaş gelişme…

17-25 Aralık operasyonlarında ses kayıtlarını servis ettiği iddiasıyla açılan, eski CHP Milletvekili Eren Erdem de aralarında bulunduğu 12 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.  Karşı Gazetesi’nin eski sahibi Turan Ababey’in “Silahlı terör örgütü hiyerarşisine dahil olmamakla beraber bilerek isteyerek örgüte yardım etmek” suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasıyla tutuklanmasına karar verildi.

ABABEY: “SUÇLU OLMADIĞIMA İNANIYORUM”

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, mütalaaya karşı sanık ve sanık avukatlarının beyanlarının ardından sanık ve avukatlara son sözlerini sordu. Turan Ababey “Suçlu olmadığıma inanıyorum” ifadesini kullandı. Ababey’in avukatı Cihat Duman da beyanda bulunarak, suç işlendiğinin sabit olmadığını belirtti ve beraat talebinde bulundu.

Mahkeme “Silahlı terör örgütü hiyerarşisine dahil olmamakla beraber bilerek isteyerek örgüte yardım etmek” suçundan Ababey’in 4 yıl 2 ay hapis cezasına mahkûm etti. Heyet, Ababey’in hükümle birlikte tutuklanmasına karar verdi. Bunun üzerine Ababey, tutuklama işlemi yapılması için duruşma salonunda polisler tarafından gözaltına alındı.

Karar sonrası Ababey Twitter hesabından “Tutuklandık” mesajını paylaştı. Ababey’in davanın devam ettiği 24 Şubat tarihinde yine Twitter hesabından “Şimdi bu seçimlerde hapiste olan FETÖ’cüler oy kullanacak mı?” ifadelerini içeren bir paylaşımda bulunduğu görüldü.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu