Yazarlarımız

KARA PARA AŞK BOMBA GİBİ GELİYOR/JALE ŞEN

Haftasonunun kasvetli (nedense bana her pazar günü öyle gelir) bir pazar günü yapılabilecek en iyi şey nedir? Ya film izlersin, ya misler gibi kokan güzel bir bardak çay koyarsın kendine pencerenin kenarına geçer dışarıyı izlersin, ya da işte benim gibi klavyenin başına geçip bir yandan müzikle şenlenir ve dinlenirken bir taraftan da yazılarını yazarsın.

Pazar günlerinin bende garip bir sıkılma hali yarattığı doğrudur. Henüz otomatik çamaşır makinelerine geçilmemişken bizim evlerimizde, annemin her pazar o merdaneli çamaşır makinesinin başına geçişi, sürekli bağırıp çağırması ve beni de zorla yanında tutmasındandı eskiden bu sıkıntılı halimin zuhuru. Ertesi günün pazartesi oluşu ve her niyeyse her pazar gününün hep güneşten yoksun oluşuydu bir de tabii. Büyüdükçe de bu hal devam etti bende. Çünkü, hâlâ her pazar hava kapalı ve bu durum garip şekilde bende yalnızlık hissi uyandırıyor.

Bu sabah kahvaltımı hazırlarken aklıma Vicdan dizisi geldi! İçime işlemiş olmalı ki, bu gece yarısına kadar devam edecek mi etmeyecek mi belli olmayan ve kendi kendime ”noldu yahu şimdi dizi bitti mi, devam mı?” diye sorakaldığım Vicdan’ın belirsiz durumunu burada bir de ben yazmayacağım. Zira arkadaşımız Oya Tekin, yazısında durumu çok güzel açıklamış. 

Dizilerin bazıları biterken bazıları da arkadan geliyor sırayla. ATV’den süper bir kadroyla ve şu sıralar sosyal medyadan reklamı çok iyi şekilde yapılan Kara Para Aşk başlayacak yakın zamanda. Başrollerde, en son Fatmagül’ün Suçu Ne? ile izlediğimiz Engin Akyürek ve en son 20 Dakika’yla bizlerle olan Tuba Büyüküstün var. 2012’nin Ocak ayında ikizlerini dünyaya getirdikten sonra, bebekleriyle vakit geçirmek istediğinden gelen tüm dizi tekliflerini geri çevirmişti Büyüküstün. Kara Para Aşk’ın yapımcı şirketi Ay Yapım’dan gelen teklifi, çocuklarının özel günlerinde çalışmayacağı ve günde 9 saatten fazla da sette kalamayacağı şartlarını mukaveleye koydurtarak kabul etmiş. Sosyal medyada dolaşan dedikodulara göre de bölüm başına 63 bin lira alacak olan Büyüküstün Ay Yapım’a güvendiği için de parasını toptan almayakmış. Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün dışında dizide yer alan diğer oyuncular da çok iyi. Nebahat Çehre ve Erkan Can’la birlikte dizide yer alan diğer oyuncular, Bedia Ener, Alper Türedi, Yer Gök Aşk’ta önce çok aklı başında dururken birden bire kayınvalidesinin gzına gelip cozutan gelin Bade rolüyle izlediğimiz Tuvana Türkay, Veda’da oynamış olan Ahmet Tansu Taşanlar, Aşk Bir Hayal’den Emre Kızılırmak, Karadayı’nın çitlenbiki, eski Galatasaraylı futbolcu İlyas Tüfekçi’nin kızı olan İlkin Tüfekçi ve geçen sezon Kuzey Güney’de izleyip de en az Kıvanç Tatlıtuğ kadar kızların ilgisine maruz kalmış genç oyuncu, aynı zamanda senarist Ece Yörenç’in de oğlu olan Ali Yörenç. Kızlar siz de artık Aşk Ekmek Hayaller’e (anne şımarığı uyuz Altan’ı oynayan Furkan Andıç’a) mı bakar şenlik edersiniz aranızda, yoksa tamamen Ali Yörenç’e mi ağıtlar yakarsınız bilemem.

Senaryosu, özellikle uyarlama işlerden uzak duran, kendi hikayelerini yaratmaktan yana ve özel hayatlarında da çok iyi iki dost olan Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon’a ait olan Kara Para Aşk’ın yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız oturuyor. Yol Arkadaşım’a yardımcı yönetmen olarak başlayıp diziyi yönetmeni olarak bitirmiş, Kül ve Ateş, 6 Mantı ve Babam İçin dizilerinin de yönetmenliğini yapmış olan Ahmet Katıksız’ın, yardımcı yönetmenlik yaptığı dizilerin de zamanında ses getiren yapımlar olduğu (Kırık Kanatlar, Yağmur Zamanı, Kurşun Yarası…gibi) görülmekte. Bütün olarak bakıldığında senaristleri, yapımcı şirketi, yönetmeni ve oyuncu kadrosuyla birlikte dizinin yarışa +1 önde başladığı çok açık. Akyürek ve Büyüküstün fanları şimdiden sosyal medyayı dizinin tanıtımını yaparak sallıyorlar zaten. İlk bölümüyle birlikte gidişatı hakkında ipucu verir dizi ya bakalım bu da 6 -7 bölüm sonra yayından zırt diye kalkmaz umarım. Gerçi izleyenine saygısızlığı görev edinmiş Kanal D’de değil dizi allahtan, oradan yırtabilir yani!

Ayrıca dizinin çekileceği mekan da, kendisini aldattığı iddiasıyla eşi Kemal Gülman’a yüksek meblağlarda boşanma davası açan Feryal Gülman’ın (magazin haberi de veriyorum arada bakın) muhteşem yalısı olacak. Şimdiye dek pek çok yapım şirketinden teklif almasına rağmen reddeden Gülman, Kerem Çatay’a hayır diyememiş ve izni vermiş çekimler için.

17 Ocak itibarıyle çekimlerine Van’da başrol oyuncularının bulunmadığı sahnelerine başlanan Kara Para Aşk’ın şu saatlerde de İstanbul’da çekimlerine devam ediliyor. Sultanahmet’te kapalı alanlarda çekimi yapılan dizide polisiye sahnelerin de olduğu haberleri geliyor.

kara-para-ask2

Tuba Büyüküstün’ün yalı sahibi zengin bir hanımı canlandıracağı dizide belli ki yine evin içinde topuklularla, süper seksi kıyafetlerle, son model takılarla dolanan şık şıkıdım kadınlar göreceğiz. Dizilere takılarıyla ve kıyafetleriyle katkıda bulunup bir yandan da kendi reklamlarını yapma fırsatı bulan tasarımcılar da ihya oluyorlar tabii böylelikle. Bizim de gözümüz gönlümüz, kocaların da cüzdanları açılıyor! Bir seyirlik şölene daha dahil olacağız yakın zamanda. Hayırlı uğurlu olsun Kara Para Aşk, yolu açık olsun.

Biraz da işe yara…

#birkitapdasenyollafankafa hashtag’ıyla twitter’dan ilan yayınlayan Fankafalar’a bir kulak vermeye ve kitap yollamaya ne dersin?

https://twitter.com/PeaceSoul3/status/427401323168804864/photo/1

 

Şimdi dinle…

Aydilge’den Yalnızlıkla Yaptım, Çiğdem Erken’den Laleler, Erdem Yener’den Rüyalar Kızı…

Oku…

Önüne gelen ne varsa…Seninle aynı fikirde olması önemli değil, başka fikirleri bilmeye de ihtiyacın var, unutma.

Ve…

Beklentilerini sıfıra indir. Göreceksin ki bazı olanları kabullenmek daha kolay…

JALE ŞEN / MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu