ManşetYazarlarımız

Kara Para Aşk izleyicisi yine üzüldü

EKRAN DOKTORU/MEDYABEY

Bu hafta ekranla ilgili ne yazabiliriz ki nutkumuz tutuldu vicdanımız sızladı isyan ettik! 19 yaşında bir üniversite öğrencisi olan Özgecan, sadece evine gitmek istemişti. Sapık, katil, haysiyetsiz kişiler onu katletti hem de hunharca. Savunmasız bir genç kıza tecavüze kalkışmak, ellerini kesmek, benzin döküp yakmak hangi kitapta yazıyordu ki yazmaz. Çünkü kitabı olan adam bunu yapmaz.

‘NUR İÇİNDE YAT ÖZGECAN’

Bütün kanallarda, haberlerde, spor programlarında Özgecan vardı. Kadına şiddet vardı bu noktada en çok Beyaz futbol ekibini tebrik etmek istiyorum Ahmet Çakar, Rasim Ozan Kütahyalı, Ertem Şener, Abdülkerim Durmaz ve Sinan Engin. Attığı saçma sapan hayasızca bir twit yüzünden Nihat Doğan canlı yayına bağlanıp tabiri caizse geri vites yapmaya kalktı. Kalktı diyoruz çünkü öyle bir tepki vardı ki ekranda bir adım geri gidemedi. Uzun zamandır Türk insanı tek vücut olmamıştı gördüm ki bu olayda biz hala biriz ve tekiz. Artık en ağır cezalar verilmeli insanlar bilinçlendirilmeli ateş düştüğü yeri yakıyor 10 gün sonra bu olay unutulacak karşımıza başka bir cinayet haberi çıkacak. Çıkmasın, istemiyoruz. Artık yüreğimiz kaldırmıyor.

‘KAÇAK GELİNLER’ KAÇAK’A BAĞLADI

STAR TV’de yaz dönemi başlamıştı ‘Kaçak Gelinler’ ve hatırı sayılırda bir izleyici kitlesi olmuştu hatta bu başarısının meyvesini de yeni yayın döneminde TV8’e transfer olarak almıştı. Herkes yine iyi bir reyting beklerken sürpriz bir kararla dizi erken final yapmıştı. Yaz sezonunda tekrar yayınlanacağı konuşulan dizi ani bir manevra ile SHOW TV ile görüşmeye başladı. Sanırım dizilerde bir türlü başarıyı yakalayamayan SHOW TV yönetimi kitlesi hazır olan ve rafta bekleyen dizinin kaymağını yemeye aday.

‘KARA PARA AŞK’DA İZLEYİCİ İSYANI
Benim de heyecanla takip ettiğim Atv dizisi ‘Kara Para Aşk’ son haftalar da Ziraat Türkiye Kupası maçlarının azizliğine uğradı. Dizi ile aynı saate denk gelen maçlar yüzünden kanal ya tekrar bölümlerini ekrana getirdi ya da yayın saatini değiştirdi bu da izleyicide ciddi bir sıkıntı yarattı. Çünkü insanlar artık önümüzdeki bölüm ne olacağını tahmin edip kendini ona göre hazırlıyor. Eee yayın günüde dizi ekranda olmayınca 1 hafta boyunca düşündükleri bekledikleri suya düşüyor birazda izleyiciyi düşünsek; sonuçta diziler onlar için var dimi ama.

OĞUZ EKİCİ

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı