Yerli Dizi

Kara Sevda Emmy’den ödülle döndü

Star TV’de yayınlanan Kara Sevda dizisi bir ilke imza attı. Ülkemizden sonra 60’ı aşkın ülkede yayınlanan Kara Sevda dizisi dünyadaki televizyon sektörünün en prestijli organizasyonlarından Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Dizi (Telenovela) ödülüne layık görüldü.  Kara Sevda, bu ödülü Türkiye’ye kazandıran ilk dizi projesi oldu.

KARA SEVDA BİR İLKİ BAŞARDI

Türkiye’de iki sezon boyunca izlenen Kara Sevda, 45. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Telenovela kategorisinde “En İyi Yapım” seçilmesi takdirle karşılandı.

20 Kasım Pazartesi akşamı New York’ta düzenlenen 45.Uluslararası Emmy Ödülleri’nde, kendi kategorisinde Brezilya ve Kanadalı rakiplerini geride bırakarak ödülüne kavuşan Kara Sevda’nın ödülünü dizinin yönetmeni Hilal Saral, senaristlerinden Burcu Görgün Toptaş ve Ay Yapım’ın CEO’su Kerem Çatay aldı.

18 ÜLKEDEN KATILAN DİZİLERİN ARASINDAN ÖDÜLE ULAŞTI

Başrollerini Burak Özçivit, Neslihan Atagül ve Kaan Urgancıoğlu’nın paylaştığı, dizinin senaristliğini Özlem Yılmaz ve Burcu Görgün Toptaş’ın yazmıştı. Kara Sevda’nın yönetmenliğini ise Hilal Saral üstlenmişti.

Kara Sevda, 11 kategoride toplam 18 ülkeden dizilerin katıldığı Emmy Ödüllerinde ‘En İyi Dizi’ dalında finale kalan dört yapım arasından ödüle ulaşması dikkatlerden kaçmadı.

Kara Sevda, Amerika dışındaki ülkelerde yayınlanan dizilere verilen Uluslararası Emmy Ödülü’nü kazanan ilk Türk dizisi olarak Türkiye televizyon tarihine geçti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu