Sinema

Kararsızlar için her moda uygun film önerileri

Hangi filmi seyredeceğine karar vermek için dakikalarca filmler arasında gezip durduğunuz oluyor mu sizin de?

Bazen ne istediğini gerçekten bilemiyor insan. Filmden filme, konudan konuya gezerken de adeta kaybolmuş hissediyor. Hele bir de birkaç kişinin seyredeceği bir film seçmek için uğraşıyorsanız işiniz gerçekten çok zor. Her moda, her döneme, her kesime hitap eden filmler böyle anların en büyük kurtarıcısı oluyor.

Ne seyretsem diye aranıp zaman kaybedeceğinize nokta atışı yapmanızı sağlayacak harika bir listemiz var.  Hangi havada olursanız olun kararsızlar için her moda uygun film önerileri listemize mutlaka göz atmanızı öneriyoruz…

Başlamadan önce tüm detaylı macera filmleri için https://syblog.net/en-iyi-macera-filmleri/ adresine göz atabilirsiniz.

– Intouchable (2011)

Oyuncular: François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny

IMDb Puanı: 8.5

Süre: 1 saat 52 dakika

Geçirdiği bir kazayla felç kalan zengin ve aristokrat Philippe, bakıcı olarak kendisine hapisten çıkmış bir suçlu olan Driss’i seçince herkes rahatsız olur…

 

– Her (2013)

Oyuncular: Joaquin Phoenix, Amy Adams, Scarlett Johansson

IMDb Puanı: 8.0

Süre: 2 saat 6 dakika

Her şeyin bilgisayarlar tarafından yapıldığı bir gelecekte Theodore Twombly el yazısıyla mektup yazarak para kazanmaktadır. Yalnız yaşayan adam, bilgisayarındaki bir yapay zekayla zaman geçirmeye başlayınca hayatı da değişecektir.

– The Green Mile (1999)

Oyuncular: Tom Hanks, Michael Clarke Duncan, David Morse

IMDb Puanı: 8.6

Süre: 3 saat 9 dakika

Gardiyanlık yapan Paul Edgecomb, idam mahkumlarını ölüm odasına götürmekle görevlidir. Kanıksadığı bir durum haline gelen bu olay idam mahkumu John Coffey’le tanıştığında farklı bir noktaya doğru yön almaya başlar.

 

– The Departed (2006)

Oyuncular: Tom Hanks, Michael Clarke Duncan, David Morse

IMDb Puanı: 8.5

Süre: 2 saat 31 dakika

Mafya içine sızmış polisler, polis teşkilatının kirli polisleri… Köstebek, mafya ve polis teşkilatı arasındaki akıl almaz mücadeleyi konu alıyor.

 

– Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu (2019)

Oyuncular: Hayat Van Eck, Selen Öztürk, Yetkin Dikinciler

IMDb Puanı: 8.5

Süre: 2 saat 21 dakika

15 yaşında ilk Dünya rekorunu kıran, 7 defa Dünya şampiyonu olan Cep Herkülü lakaplı büyük sporcu Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesini anlatıyor. Spora başlaması, zulüme karşı verdiği mücadele, milleti için yaptığı fedakarlıklar gibi belki de çok bilinmeyen pek çok ayrıntıya yer verilen film dönemin spor ve siyaset ilişkisini de ekrana taşıyor.

 

Netflix’te film arayışında olanlar ise en iyi Netflix filmleri yazısına göz atabilir.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu