Yerli Dizi

KARDEŞ PAYI NİHAYET EKRANDA!/JALE ŞEN

Star TV, her ne kadar son iki haftadır Salı günlerini Kanal D’nin Küçük Ağa’sına kaptırsa da akşam kuşağındaki dizileriyle istikrarlı bir gidiş sergiliyor.

Pazartesi ve Salı Yetenek Sizsiniz, Çarşamba’ları Muhteşem Yüzyıl, Perşembe akşamları Aramızda Kalsın ve Cuma’ları da Medcezir’le birlikte hafta içi iyi bir dizi izleyici kitlesi var kanalın. 4 Mart Salı saat 20:00 itibarıyle Kıvanç’çıların ayran delisi gibi bekleştiği Kurt Seyit ve Şura’yla buluşacağız. Bu akşam da (Perşembe) Aramızda Kalsın’dan sonra saat 22:45’te, İşler Güçler’den beri Ahmet Kural ve Murat Cemcir severlerinin oluştuğu, gülmeye hazır kesimin beklediği gibi Kardeş Payı yayına girdi.

Baş rollerinde Murat Cemcir(Ali), Ahmet Kural(Metin) ve en son Behzat Ç.’de oynayan Seda Bakan’ın(Feyza)olduğu Kardeş Payı’ndaki diğer oyuncular Rıza Akın(Tahsin), 13 yıl sürerek Türk dizi tarihinde bir rekora imza atan (Kurtlar Vadisi Pusu da yetişiyor ya o rekora)Bizimkiler dizisinden Ayşe Kökçü(Hamiyet), Şinasi Yurtsever(Hilmi), Kelime Oyunu’nun karizmatik sunucusu Ali İhsan Varol(Yiğit), İpek Yaylacıoğlu(Eda), Berfu Öngören(Şükriye), Korhan Herduran(Oğuzhan), Nazlı Tosunoğlu(Şükriye anne), Sadık Gürbüz(Şerif) ve Fulden Akyürek(Derya).

Dizinin proje tasarımı ve yönetmenliği Çalgı Çengi, Üsküdar’a Giderken, İşler Güçler ve Düğün Dernek’in de senaristi olan Selçuk Aydemir’e ait. Senaryosu yine Selçuk Aydemir’in de dahil olduğu 5 kişilik bir ekip tarafından yazılıyor. Çağlar Yurt, Onay Durgun, Murat ve Emrah Kardeşler’den oluşan ekipte Çağlar Yurt devlet memuru mudur nedir içinde bulunduğu projelerde takma isimler kullanır. İşler Güçler’de de senaryo ekibinde vardı kendisi, orada kullandığı senarist Osman Edip Tekin isminin gerçek mi sahte mi olduğu bir muamma olmakla birlikte aslında bunun çok da önemi yoktur.

Senaryo ekibinden aslında doktor olan Onay Durgun da İşler Güçler senaristlerindendi. Selçuk Aydemir de Uçak Mühendisi, doğma büyüme gerçekten de senarist olan Murat Emre Kaman ve Emrah Kaman Kardeşler’den Emrah olan İbret-i Ailem, Balkan Düğünü, Hanımın Çiftliği gibi işlere imza atmış bir isim. E gerçek adı mıdır artık bilemediğim Çağlar Yurt’un da devlet memuru olduğundan şüphelenmekteyim. İlginç insanlar bir araya gelmişler, senaryo yazmışlar komik komik, eh en komiklerinden de artizler koymuşlar diziye, güzel de bir dizi çıkmış ortaya.

Kanal D’de de aynı anda İclal Aydın’lı Arkadaşım Hoşgeldin var. İkiye bölündü izleyici…Bakın şimdi tereddüte mahal yok ama, bütün akşam Kardeş Payı’nı bekledik.

Mine Tugay’ın anlatımıyla birlikte hoş bir çizgi hikayeyle başladı dizi ve hemen ardından deli ikili Ali ve Metin ikilisi olarak Ahmet Kural ve Murat Cemcir’le başladık diziye. İlk dikkatimi celbeden tabii ki ilginç sahne geçişleri oldu. Bu geçişler güzel olmuş. Büşra Pekin’in konuk oyuncu olarak katıldığı bu bölüme Aytekin Ataş müzikleriyle tam gaz başladık.

Yazları yapmaya başlayıp sonradan gerçekten işleri haline gelen tesisatçılık olayına bir de icat işini ekleyen Ali’yle Metin patent almak için uğraşırken maceralı günler de yaşarlar.

Ayşe Kökçü’yü özlemişim. Ne de olsa onunla büyüdüm ben ve benim gibi 40’lı yaşlardakiler.(Bunu da hep söylüyorum ama).

İşte ilk kahkaha da geldi! Banyodaki astronot mu arıcı mı ne olduğu belirsiz Murat Cemcir’le birlikte Büşra Pekin de göründü işte. Şirinler esprisi de bomba olmuş!

“Ama abla siz burada resmen tetris oynamışsınız. Üstelik kötü oynamışsınız. Eğer iki tur içinde ince çubuk gelmezse game over.”

Tabii biz İşler Güçler manyakları şimdi o ayarda bir iş bekliyoruz ekipten. Devamı gibi olmuş dizi, iyi de olmuş. Şinasi Yurtsever’e İşler Güçler’de de çok gülerdim, burada da yine çok güzel oynuyor. Kelime Oyuncusu Ali İhsan Varol da göründü işte, gayet de güzel oynuyor. Bundan sonra artık dizilerde göreceğiz onu demek ki anlaşıldı.

Seda Bakan’ı çok sevmem aslında, hele de kırçıllı sesi beni hafiften hasta eder ama komediye yakışmış. Ya burada en çok güldüğüm hatta deriz ya ”yarıldığım” adam şirketin çaycısı oldu. Hele ki şu Nihat Hatipoğlu programı kıvamında espriler çok güldürdü. Cidden çok iyi iş çıkartmışlar hepsi birlikte, espriler yine zeka işi, delirdim gülmekten desem yeridir!

Twitter’in olay konusu şu an Kardeş Payı ve reyting sıralamasında Arkadaşım Hoşgeldin 2., Kardeş Payı 3. sırada.

Karapençe VIP kahvehanesinin güvenlik görevlileri 2 tekerlekli minik mankenler süper bu arada. Kıvırcık saçlı çırak rolündeki çocuğa da çok gülüyorum, çok uymuş diziye. Trakya’lı polis müthiş. Hangi birini yazayım ki, espriler,oyuncular…Yine İşler Güçler gibi beklediğimize değen bir iş çıkmış ortaya.

Ünlülerin isimleri üzerinden yapılan espriler kelime oyunlarını sevenler için süper olmuş.

Reytinglerde bir gözüm de, SBT Reyting verilerine göre şu an itibarıyle 6.39’la ATV’den sonra 2.sırada Kardeş Payı. Twitter’da sürekli paylaşılan Twittler dizinin çok güzel ve komik olduğu, Arkadaşım Hoşgeldin’le niye aynı güne konduğu.

Diziyi izlerken ”keşke daha erken bir saatte olsaydı” dedim durdum. Aslında Pazartesi’ye, zaten hafta sonunda yeterince içli dışlı olunan Yetenek Sizsiniz’i vereceklerine onu şutlayıp Kardeş Payı’nı koysalar ya dedim içimden. Star TV, içimden geçeni sesli düşünse ne iyi olurdu.

İşler Güçler sevenler aynı ekibin çektiği Kardeş Payını şimdiden sevdiler. Bol kahkahalı yeni dizimiz hayırlı olsun. Ekibin ellerine, emeklerine sağlık.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu