Astroloji

Kasım ayı burç yorumları… Astrolog Filiz Özkol yazdı

Kasım 2021 aylık  burç yorumları…

22 Kasıma Kadar güneş Akrep burcunda ilerleyecek. Daha sonra Yay burcunda ilerlemeye başlayacak. Mars akrepte hareket edecek. 19 Kasımda Boğa burcunda ay tutulması gerçekleşiyor. Gerçeklerle yüzleşme zamanı. Bazılarınız aşk ve dostluk duygularını karmaşık bir şekilde sergilediği için karşısındakinin duygularında karışıklığa neden olacaktır. Fakat kıskançlık duygularınızın da sizi saracağını düşünerek, bu tür zararlı duygulardan kendinizi korumaya çalışmalısınız. Maddi hırslarınız ön planda olacak. Kendinizi güven içinde hissetmek istiyorsunuz. Çevrenizde de sizin bu konudaki hırslarınıza eşlik edebilecek kişiler arayacaksınız.

KOÇ:

İş disiplininizi mükemmel sergileyeceksiniz. 19 Kasımda finans evinizde ay tutulması gerçekleşiyor.  Hırslı yönleriniz ortaya çıkıyor. Toplumda ön plana çıkaracak işler planlayabiliyorsunuz. İş hayatınızda gizliliği tercih etmelisiniz. Özellikle bazı duygularınızı paylaşmadan önce beklemeli ve görüşlerinizi daha sonra ortaya koymalısınız. Patron ve üstlerinizle olan ilişkileriniz gündeme geliyor. Olaylara duygusal bir derinlikte bakmak isterken, çalışmalarınızı bu yönde yoğunlaştıracaksınız. Amir durumunda olan kişilerle uyum içinde çalışmalar sergileyeceksiniz. Sistemli ve kararlı yönleriniz ortaya çıkıyor. İç disiplininiz mükemmel. Oysa bir an önce tamamlamanız gereken yoğun bir iş birikimi mevcut. Katılacağınız toplantılarda yapıcı konuşmalarınızla göz dolduracaksınız. . Kararlarınızın sizi yanlış yerlere sürüklemesinden sakınmalısınız.. Yollardan beklediğiniz haberlerin gecikmesi  işlerinizin uzamasına neden olacaktır. Bu durum sizi demoralize etmemeli. İsteklerinizdeki aşırılık motivasyonunuzu arttırıyor ve yoğun bir şekilde konunun üzerine gidiyorsunuz. Bu ay   sakin olmaya ihtiyacınız var.

 

BOĞA

19 Kasımda kişisel evinizde ay tutulması gerçekleşiyor. Egolarınız ve duygularınız ön planda. Bütçenizi gözden geçirmelisiniz. Çevrenizdeki kişiler, sizin gerçek düşüncelerinizi tahmin etmekte güçlük çekebilirler. Araştırmacı yönünüzü kullanarak, bazı olayları kısa sürede çözeceksiniz. Gizli düşünmenin avantajlarını görecek ve yaratıcılığınızı daha rahat ortaya koyacaksınız.. Çevrenizdeki olaylara karşı kayıtsız kalamıyorsunuz. Özellikle, meraklı yapınız sizi istemediğiniz sorunlarla karşı karşıya bırakıyor. Düşüncelerinizi açıklarken, çevrenize karşı kırıcı olabilir, yakın bir arkadaşınızı üzebilirsiniz. Bazen, fazla konuşmak sizin için olumsuz şartları doğurabiliyor. Hissettiklerini kendinize saklayın. Plüton karşıt burcunuzda ilerlerken, ilişkilerinize duygusal anlamda çok şey yüklüyorsunuz.. İş konusunda mantıklı davranarak beklentilerinizin karşılığını almak istiyorsunuz. Karamsar düşünerek olayların yönünü saptırmamalısınız. İlişkilerinizi sorgulamak adına başkalarını baskı altına almamalısınız. Siz üzerine gittikçe, onlar kendini savunmak zorunda kalıyor. Bu tür çelişkiler karşılıklı yıpranmaya neden olabileceği için, kendinizi kontrol etmek zorundasınız. Ayrıntılar yüzünden zaman kaybediyorsunuz. Güven duygusu sizin için çok önemli.

 

İKİZLER:

19 Kasımda bilinçaltınızda ay tutulması gerçekleşiyor. Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda kuracağınız diyaloglar çok önemli. Baskıcı davranmak istemiyor fakat olayların boyutları sizin davranış biçimlerinizi olumsuz etkileyebiliyor. Dengelerinizi yitirmeden politik tavırlarınızla durumu idare etmeyi başaracaksınız. Birlikte çalıştığınız kişilerle uyumlu bir beraberlik sergiliyor olabilirsiniz. Şüpheci ve baskıcı yönleriniz nüksettiği zaman, gereksiz tartışmalar çıkarıyor ve çevrenizde olumsuzluk örneği oluyorsunuz. Oysa, etrafınıza biraz daha güvenmeyi öğrenirseniz, bireysel duygularınızdan çok çabuk sıyrılacaksınız. Onlar sizden bu özveriyi bekliyor. Kararlı bir şeklide aktivitelerinizi sürdüreceksiniz. İnce hesaplar peşinde koşarken, detaylar sizin için önemli olacak. Girişimciliğiniz takdir görmesine rağmen, yüklendiğiniz misyon kolay bir işi değil. İşinizle ilgili kuruntularınızın nedeni, içsel güvensizliğinizden kaynaklanıyor. Hızlı düşünüp, acele karar vermeniz gereken bir  dönemdesiniz.  Hata yapmamaya çalışın.. Bu  ay  biraz temponuz yoğun ilerleyecek.

YENGEÇ:

19 Kasımda yenilikler ve değişim evinizde ay tutulması gerçekleşiyor. Karamsar olmanız için hiçbir neden yok fakat bazı derin düşünceler içinde olabilir, çevresel koşullarınızdan hoşnut olamayabilirsiniz. Tavırlarınızdaki katı yaklaşımlar ve hatalarınız konusunda yanlış yargılamalara neden oluyor. Bu ay detaylar güncellik kazanacaktır. Ailenizle ilgili  huzursuzluklar söz konusu olabilir. Çevrenizi ve kendinizi sorgulayarak, haklı çıkmaya çalışıyorsunuz.. Bazı konuları sonradan düzeltmek mümkün olmuyor. İyi niyetli yaklaştığınız her konunun olumsuzluğa dönüşmesi enerjinizi bölmemeli. Satın almayı düşündüğünüz gayrimenkul ile ilgili tereddütlerinizin üstesinden gelmelisiniz. Yaratıcı düşüncelerinizdeki olumlu performansı  iş yaşantınızda olduğu gibi duygusal ilişkilerinize de yansıtabiliyorsunuz. Kendinizi yeni olaylara hazır hissediyor ve karşı cinsle aranızda duygusal bağlarınızı daha güçlendiriyorsunuz. Fiziksel enerjinizin yüksek olması, her anlamda sizi farklı kılacak. İnatçı yapınızı daha da körükleyecek olayların ortasında bulunuyorsunuz. Çevrenizde çalışan insanların sizinle ayni potansiyele sahip olmaları mümkün değil. İçinde bulunduğunuz ortamlardaki gelişmelerle ilgili olarak, sürekli hata arayarak bir sonuca varamazsınız. Bugünlerde , kalp kırmamalısınız.

 

ASLAN:

Maddi konularınıza güven duymadığınız bir dönem. 19 Kasımda kariyer evinizde ay tutulması gerçekleşiyor. Kendinizi sorguluyor ve yeni iş fırsatları yaratmak istiyorsunuz. Beklentilerinizin yoğun olduğu bir dönem.  Karamsarlık duygusundan bir an önce kurtulmalı ve kendinizi yeniden yönlendirmelisiniz. Çevrenizdeki güçlü dostlarınızın size sağlayacağı avantajlar gündemde. Sınırlarınızı genişletme çabası içindesiniz. Size gelecek olan iş tekliflerini düşünmeden kabul etmemelisiniz. Yaşça sizden büyük olan ve daha çok tecrübe sahibi olan kişilerin desteğini üzerinizde hissedebilirsiniz. Kendi düşüncelerini savunan biri olarak, uğraşılarınızla ilgili tavizler vermeyeceksiniz. Hızlı düşünmenize rağmen , duygusal korkularınız yüzünden bazı tereddütlerinizde artış söz konusu. Aşkta güven ihtiyacınız var. Partnerinizin size yaklaşımları sıcak bile olsa, algılama konusunda  yanlış hareket ediyorsunuz. Zorlandığınız zaman  bocalamanız mümkün. Onun beklentilerine yanıt vermek isteseniz de, sizi aşan pozisyonlar söz konusu olacak ve kendinizi çaresiz hissedebilirsiniz. Bu ay ;, içinize kapanmaktan vazgeçin ve dostlarınıza vakit ayırın. Gerekli teminatı almadan bir işe soyunmak istemiyorsunuz. Olayları yorumlarken, mantık süzgecinin çok önemli olduğunu ona anlatmalısınız.

 

BAŞAK

Duygularınızı saklayarak çevrenize gizemli bir hava yaratıyorsunuz.19 Kasımda ruhsal ve yolculuklar evinizde ay tutulması gerçekleşiyor.  Olayları derin bir şekilde algıladığınız için, sizi ikna etmeleri çok zor. İş arkadaşlarınızın davranış biçimlerinden farklı anlamlar çıkarmanızın tek nedeni, bugün kişisel olarak içsel güvensizlik taşıyor ve olayları yanlış  algılıyor olmanız.. Maddi konularda beklediğiniz gelişmeyi henüz yakalayamadınız. Çevresel koşulların değişken tablolar çizmesi, sizin kararlı bir rota çizmenizi engelliyor. Görüşeceğiniz kişilerin ilginç gelebilecek teklifleri karşısında, tercih hakkınızı acele etmeden mantıklı bir şekilde kullanarak, duygularınızla hareket etmemelisiniz. Uzak yollardan misafirleriniz gelecek. Dostlarınızla mantıklı ve doğru iletişimler içindesiniz. Yapacağınız çalışmalarda onların fikirleri sizin için olumlu bir motivasyon oluyor. Bazı arkadaşlarınızın sizden sakladıkları sorunları olabilir. Onlara yardım etmek için, gerekli araştırmaları yapmalısınız. Sizin desteğiniz onlara güç verecektir. Birlikte iş yaptığınız kişilerin organizasyon yetenekleri sayesinde, başarı olasılığınız artıyor. Yönetilmekten hoşlanmadığınız için, ortak çalışmalarınızda girişimci fakat paylaşımcı insanları tercih ediyorsunuz. Maddi olanaklarınızı genişletmek amacıyla başlatacağınız projelerinizde ağır fakat emin adımlar atmaya çalışın.

TERAZİ

19  kasımda karşıt finans evinizde gerçekleşiyor  İşinizle ilgili sosyal dayanışmada yanınızda olabilecek özel insanlara ihtiyacınız olacak. Mars kendi finans evinizde ilerliyor. Kafanızda birçok değişik fikirle yola çıkabilir ve daha sonra bir çoğundan vazgeçebilirsiniz. Her şeyi yeniden yapılandırma arzusu içinde olsanız bile, bir takım gecikmelere karşı tedbirli olmalısınız. Canınızın sıkılmasına neden olacak olaylardan uzak kalmaya çalışın. Sevdiklerinizin huzuru sizin için takıntı halini almış. Geçmişten gelen olayların muhasebesini yapabilirsiniz. Çevrenizin adına verdiğiniz kararlar onlar tarafından yanlış anlaşılabilir. Değişim içinde olduğunuz için, bazı olaylara kendinizi kapatabilirsiniz. İçsel kuruntularınız oldukça yüksek. Yaşam kalitenizi arttırma çabalarınız her zaman istediğiniz gibi olmuyor. Hayal dünyanızın geniş olması nedeniyle, kazançlarınız konusunda yanlışlıklar yapabilirsiniz. Mars maddi konularda birtakım takıntılar  yaşatabilir. Eskiye olan özleminiz artacaktır. İş arkadaşlarınızın yanlış davranışları karşısında sabretmeyi öğrenmelisiniz. Ailenin kadınları size her konuda yardımcı olacaklar. Zihinsel yorgunluk söz konusu. Doktor kontrolün de gerekli vitaminlerinizi almalısınız.

AKREP

Mars kişisel evinizde ilerliyor ve 19 kasımda karşıt ilişkiler evinizde ay tutulması gerçekleşiyor. Uzun süredir beklediğiniz bir takım fırsatlarında kendiliğinden oluştuğunuz görmek sizi oldukça mutlu edecektir. Aşk hayatınızda yanlış anlaşılmalar sonucu; kendinizi partnerinize karşı  savunmak zorunda kalabilirsiniz. İlişkinizde karşılıklı tartışma yerine; sorunun dibine inmenizde yarar var. Duygusal konularda bazı fanatik düşüncelerinizin esiri olabilir ve eskiye özlem duyabilirsiniz. Beklediğiniz  sonuca yaklaşmanız  an meselesi. Çocuklarınızla ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Aile içi sorunlar her an tetikte. Bu dönem, sabırlı yapınız daha çok ortaya koymalısınız. Bir takım sorunları sürekli içinizde biriktirmekten sıkıldığınız bir gerçek. Olayların sonucu her zaman sizin için bir problem oluyor. Sıra dışı gelişmeler yüzünden daha fazla enerji harcamak zorunda kalacaksınız. Dinlendiğiniz zaman çok daha enerjik ve yaşadığınız olaylara mantıklı bakabiliyorsunuz. Dedikodulu ortamlardan uzak durmaya çalışın. Evinizin bir takım tamirat olayları da ortaya çıkabilir. Doğru insanlarla çalışmanızda yarar var. İşinizde verimlisiniz.

YAY

Kısa yollarla ilgili beklentilerinizde bir duraksama olabilir. Duygularınızı saklama gereği duyacağınız ortamlarda bulunacaksınız. Birlikte çalıştığınız kişilerin fikirleri karşısında bocalamanız mümkün. Sizin farklı düşünceleriniz karşısında, onların tepkili davranışları ile karşılaşmanız, cesaretinizi  kaybettirmesin. Kalıplaşmış düşüncelerden, uzak kalmaya çalışıyorsunuz. Kardeş ve akrabalarla yaşayacağınız olumsuz olaylara karşı tedbirinizi alın ve size söylenecek gereksiz konuşmalara aldırmayın. 19 Kasımda ay tutulması çalışma ve sağlık evinizde gerçekleşiyor.  Sizin için sonuç önemli, bekleyin ve her şeye takılmayın. Maddi sorunların gündemi kapsamasıyla düşünceleriniz allak bullak olabilir. Beklenmeyen harcamalar karşısında sinirlenmeyin. Parayla ilgili konuları erteleyin. Anında çözüm bekleyen ödemeleriniz için gerekli şartları kısa vadede oluşturun. Duygusal konularda her şey sizin istediğiniz gibi gelişmeyebilir. Karşı tarafın düşünceleri sizin istediğiniz netliğe kavuşmayacak olması sizi takıntılı yapabilir. Bu dönem kısa vade çözümleri unutmalısınız. Olayları akışına bıraktığınız zaman her şeyin daha açık ve sade olduğunu göreceksiniz. Acele etmeyin.

OĞLAK

19 Kasımda aşk ve sosyal evinizde ay tutulması gerçekleşiyor. Hayatınıza yeni insanlar girmek ve çok değişik guruplardan iş teklifleri alabilirsiniz. Karşınıza çıkan kişilerin akıl ve zekasından da etkileneceksiniz.. Çevresel koşularınızı, arkadaşlarınızla gücünüzü birleştirmek isteyeceksiniz. Mars finans evinize geçiyor ve  önce size cazip gelebilecek kişilerin daha sonra size karşı takındığı tavırlardan olumsuz etkilenebilirsiniz. İlk hamlede kişilere onay vermeden beklemeli ve bir çok olayın karşılaştırmasının özetini almalısınız. Akıllı olduğunuzu bilenler size temkinli yaklaşıyorlar. İyi niyetinizi kullanmak isteyebilirler. Düşüncelerinizi yoğunlaşmış durumda. Her şeyin altı yapısı incelemekten yorgun düşebilirsiniz. Birlikte olduğunuz kişinin üzerinde gereksiz bir kıskançlık duyguları ile bunaltabilirsiniz. Yaşam felsefeniz sürekli değişiyor. Manevi hislerinizin sizi yanıltmayacağından emin olabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamlarda değişik düşünceleriniz ve tavrınızla dikkat çekeceksiniz. İlişkilerinizi gözden geçirmek için tam sırası. Partnerinize daha çok zaman ayırmalı, onun sizden beklentilerine karşı ilgili olmalısınız. Dostlarınızın sağlık sorunlarıyla ilgilenebilirsiniz.

KOVA

Mars kariyer evinizde ilerlemeye başlıyor. .19 Kasımda aile ve yuva evinizde ay tutulması gerçekleşiyor. Düşüncelerinizi yeniden şekillendirmekte fayda var. Sakin düşünmeli ve hiçbir şeye kızmamalısınız. Acil durumlar için karşınızdaki kişilere de fazla yüklenmeyin. Değişim içinde olduğunuz için, bazı olaylara kendinizi kapatabilirsiniz. İçsel kuruntularınız oldukça yüksek. Yaşam kalitenizi arttırma çabalarınız her zaman istediğiniz gibi olmuyor. Olayları kendi tarzınıza göre yorumladığınız için, bazı yanlışlıklar yapabilirsiniz. Yönlendirmeye karşı olmanıza rağmen, denemelisiniz. Değer yargılarınızı gözden geçirip, kendinizi yeniden yapılandıracaksınız. Kariyerinizle ilgili sıkıntılı bir dönem içine giriyorsunuz. Mesleki konularda yapacağınız atılımlar havada kalabilir. Suskun ve gizemli bir havaya girecek ve düşünceleriniz paylaşmak istemeyeceksiniz. Bu dönemde yanlış düşünceler içinde çevrenizi yargılarken, eleştirici olabilirsiniz. Nostaljik duygularınız ortaya çıkacaktır.. Aşk konusundaki ilginç gelişmelerle karşı karşıya kalacaksınız.. Bazılarınız duygularını içinde saklayarak, platonik hisler içinde bulunacaklar.. Aşkta geri planda kalmak istemiyorsunuz. Özellikle, derin dostluklar ve özel arkadaşlıklar için ilginç bir DÖNEM..

BALIK

19 Kasımda ay tutulması iletişim evinizde doğuyor. Yurt dışı seyahatleriniz gündeme gelecek. Bu dönem, görüşeceğiniz kişilerin bazılarının düşünce tarzları, sizinle aynı olabilir. Onlara dost olma şansı verebilirsiniz.  Mars uzun zaman beklediğiniz işlerinizle ilgili bazı olumlu sinyalleri de veriyor. Takıldığınız konulardan uzaklaşmak yerine güçlü bir şekilde sarılmanızda fayda var. Aceleci tavırlarınız yüzünden zarar görmek istemiyorsanız, dikkatli olmalısınız. Uğraşı verdiğiniz konularla ilgili öne çıkma telaşı içinde olacaksınız. Maddi çıkarlarınız yakın ilişkilerinizle bağlantılı ilerleyecek. Siz dengenizin bozulmasından yana değilsiniz. Kariyer evinizde Satürn  sizi olumlu  etkileyecek. İş hayatınızdaki pürüzlere dikkat etmelisiniz. Unuttuğunuz faturaların ve ödemelerin sizi sıkmasını istemiyorsanız borçlarınız ve ödemelerinizi belli bir düzene oturtmalısınız. Kendinizi denetleme gereği duyacak ve ciddi aşamalar içinde olacaksınız. Çalışkanlığınızla ve disiplinli yapınızla göz dolduracaksınız. Başarı size geç fakat kalıcı bir şekilde gelecektir. Sorumlu olduğunuz alanlarda ciddi bir çalışma yeteneği ile  yine de çevrenize örnek olmayı başaracaksınız.

 ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu