Yerli Dizi

KAVAK YELLERİ DİZİSİ İLE İLGİLİ İLGİNÇ İDDİA

AKP Milletvekili Şamil Tayyar, Başbakan Erdoğan’ın gündeme getirdiği kız ve erkek üniversite öğrencilerinin aynı evde yaşamasıyla ilgili tartışmalara katılarak, aralarında Kavak Yelleri’nin de olduğu, TV ekranlarında yer alan bazı dizilerin Türk aile yapısını bozmak kastıyla bilinçli olarak kurgulandığını söyledi.

Beyaz TV’de ‘1’e Bir’ programına AKP Milletvekili Şamil Tayyar ve Berhan Şimşek konuk oldu. ‘Öğrenci evleri’ tartışmasının değerlendirildiği programda Şamil Tayyar, TV ekranlarında yer alan bazı dizilerin Türk aile yapısını bozmak kastıyla bilinçli olarak kurgulandığını söyledi. Kavak Yelleri dizisinde yaşananların Türk aile yapısına kesinlikle uygun olmadığını ve bu tür dizilerle Türkiye’ye bir hayat tarzı sunulmaya çalışıldığını ifade eden Tayyar, öğrenci evlerinin bazı örgütler tarafından kullanıldığını ve bu sorunun yasal düzenlemeyle çözmenin mümkün olmadığını öne sürdü.

Radikal’de yer alan habere göre Şamil Tayyar konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Batı, Türkiye’deki aile yapısını dinamitlemek için değişik araçları kullanmaya başladı. Bunlardan birisi kitle iletişim araçları. Ben iletişim uzmanıyım. Bugün birçok önemli kanalda yayınlanan dizilerin senaryolarının tesadüfen kurgulandığını düşünmüyorum. Bir kısmının, reyting amaçlı, para kazanmak amaçlı olabilir. Ama bir bölümünün de her ne kadar, yerli yapımcılar bu kaygıyla çıkmış olsa bile arkasındaki iradenin Türk toplum yapısını bozmaya yönelik bir senaryoyu hayata geçirmek istediğini düşünüyorum.

 

‘Kavak Yelleri de o dizilerden biri’

Örnek olsun diye söyleyeyim; Kavak Yelleri dizisi. Bu dizi bir proje diziydi. Bir grup genç, kızlar erkekler aynı evde kalıyorlar, birbirlerine aşık oluyorlar, yatak sahneleri, beraber kalıyorlar. O ev ortamında gençlerin hayatını anlatan bir dizi. Bu diziyle ve benzer dizilerle Türkiye’ye bir hayat tarzı sunulmaya çalışıldı. Bu hayat tarzının özellikle büyükşehirlerde giderek yaygınlaşmaya başladığını görüyoruz. Bu bir genel anlayışa, hayat tarzına dönüşürse, şu ana kadar övgüyle söz ettiğimiz Türk aile yapısı büyük bir şekilde bundan zarar görür.

Bizim örfümüz adetimiz buna uygun değil. Her ne kadar, bu sadece AK Partili seçmenlerin de bir problemi değil. Bugün CHP’ye MHP’ye oy veren anne babalara sorsanız bunun doğru olmadığını söylerler. Belli dar bir zümre buna reaksiyon gösterebilir. Gösterebilirler, bu çok önemli değil. Benim biraz farklı düşündüğüm nokta şu. Sayın Başbakan yurtlarla alakalı açıklama yaptı. Yerden göğe kadar doğru olduğunu düşünüyorum.

T24.com.tr

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu