Sinema

KELEBEĞİN RÜYASI OSCAR ADAYLIĞINDAN ELİ BOŞ DÖNDÜ AMA…

Oscar adaylığından eli boş dönen “Kelebeğin Rüyası,” Rahman Altın’ın bestelediği film müzikleriyle, 2013’ün en iyi 25 soundtrack’i arasına girdi Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği, başrolünü Kıvanç Tatlıtuğ’un oynadığı “Kelebeğin Rüyası” filmi, Oscar adaylığından eli boş dönse de müzikleriyle adından bahsettirdi.

Müziklerini ünlü Türk müzisyen Rahman Altın’ın bestelediği “Kelebeğin Rüyası,” 2013’ün en iyi soundtrack albümüne sahip filmleri arasında gösterildi. Başta ABD olmak üzere İspanya, İtalya, İngiltere ve Yunanistan gibi çeşitli Avrupa ülkelerinde yazar ve sinema eleştirmenlerinin seçimiyle albüm, 2013’ün en iyi 25 soundtrack’i arasına girdi.

Her ülkeden sinema ve film müziği eleştirmenlerinin belirlediği listede Altın, favoriler arasında yer alıyor. Örneğin ABD’de ilk sırada yer alan sanatçı, İngiltere’de sekizinci, İtalya’da üçüncü sırada gösteriliyor.

Sabah

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu