Medya

Kemal Öztürk’ün istifa etmesinin nedeni…

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk’ün istifasının perde arkası aralanmaya çalışılıyor.

Hürriyet’te konu ile ilgili yayınlanan haber olayı başka bir mecraya taşınmasına neden oldu.

Habere göre Kemal Öztürk’ü istifa noktasına getiren olay bir A.A kameramanı ile ilgili.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yurt içi ve yurtdışı temaslarını izlemek üzere genel müdür Kemal Öztürk’ten bir kameraman talep ettiği, Öztürk’ün de bu talebe cevap verip bir A.A kameramanını bu iş için görevlendirdiği konuşuluyor.

İddiaya göre Bakan Çavuşoğlu yaşanan bazı olaylarla ilgili görevli kameramandan memnun olmadı ve değiştirilmesini talep etti. İşte habere göre istifa sürecinin dönüm noktası bu olay oldu.

Kemal Öztürk ise söylentilerle ilgili araştırma yapıldığını ve kameramanla ilgili söylentilerin asılsız olduğunu söyleyip değişiklik fikrini benimsemedi.

Konuyu öncelikle Başbakan Yalçın Akdoğan’a taşıyan Çavuşoğlu, sonuç alamayınca bu kez sorunu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na iletti.

Kemal Öztürk, anlaşmazlığın bu boyuta gelmesi üzerine de Akdoğan ile yüz yüze görüşerek istifa etme düşüncesini iletti. Akdoğan, Öztürk’ü istifadan vazgeçiremeyince istifa mektubunun A.A Yönetim Kurulu’nun gündemine gelmesi kaçınılmaz oldu.

bülent Arınç’ın Akdoğan’a,”çözülebilir bir konuymuş. Gerekenden fazla büyütülmüş” dediği, Akdoğan’ın ise Öztürk’ün istifasını reddetmesine rağmen, AA Genel Müdürü’nün bu kararında ısrarlı olup ayrıldığını anlattığı öğrenildi.

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu