ManşetMüzik

Kenan Doğulu’dan sürpriz caz albümü

Kenan Doğulu uzun süren albüm sessizliğini nihayet bozuyor. Ünlü popçu Kenan Doğulu ‘’İhtimaller’’ adını verdiği yeni albümüyle sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Albümde Doğulu’nun önceki yıllarda albümlerinde okuduğu bir çok sevilen parçası, Ercüment Orkut, Can Çankaya ve Bulut Gülen gibi isimler tarafından caz müzik formlarında yeniden düzenlenmiş versiyonları bulunuyor. Bu şarkıların yanı sıra adını albüme veren, söz ve müziği Kenan Doğulu’ya ait İhtimal adında yepyeni bir şarkı da yer alıyor.

 

KENAN DOĞULU YAZA DAMGA VURMAYA HAZIRLANIYOR

Kenan Doğulu’hayranları ‘’İhtimaller’’ adını taşıyan yeni albüm haberini sevinçle karşıladı. Özellikle albümün çıkış parçası olan İhtimaller şarkısının müzikseverlerin ilgi göstermesi bekleniyor.

Ünlü sanatçının geçmiş yıllar içerisinde okuduğu bir çok sevilen parçası caz formunda yeniden okuyacak. Ercüment Orkut, Can Çankaya ve Bulut Gülen tarafından caz müzik formlarında yeniden düzenlenmiş versiyonları ile Doğulu caza da göz kırpmış oldu.

Albümde önemli Türk caz müzisyenlerinden oluşan orkestraya Kenan Doğulu’nun beğenilen yorumu ve gitarı eşlik ediyor. Doğulu’nun albümünde beraber çalıştığı müzisyenler Türkiye’de ve dünyada farklı caz sahnelerinde boy gösteren önemli isimler olduğu bildiriliyor.

KENAN DOĞULU’YA ÖZEL MÜZİSYENLER EŞLİK ETTİ

Albümün prodüktörlüğünü ise Kenan Doğulu ile birlikte Ozan Musluoğlu’nun üstleniyor. İhtimaller albümünün değerli caz müzisyenlerinin eşliğinde tamamen canlı olarak kaydedildiği haber veriliyor.

Albümde  Kenan Doğulu’ya; kontrabasta Ozan Musluoğlu, piyanoda Ercüment Orkut ve Can Çankaya,  saksofonda Engin Recepoğulları, davulda Mehmet İkiz ve Ferit Odman, trompette Şenova Ülker, trombonda Bulut Gülen eşlik ediyor.

Albümde Kenan Doğulu’nun vokalliğini Sibel Gürsoy ile Tuğba Önal yapıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu