Magazin

Kenan Erçetingöz, Faruk Bildirici ve Hürriyet’in magazin konseyindeki isimlere verdi veriştirdi!

Ünlü magazinci Kenan Erçetingöz, Hürriyet Okur Temsilcisi Faruk Bildirici’ye ağır ifadelerle yüklendi. Erkan Petekkaya ve Sinan Akçıl’ın şu sıralar sosyal medyada bolca dolaşan fotoğrafı 1 yıl önce ABD’de Miami’de kendisinin çektiğini yazan Erçetingöz, Hürriyet’in magazin konseyinde adı geçen isimleri ağır bir dille eleştirdi.

KENAN ERÇETİNGÖZ HÜRRİYET MAGAZİN EKİBİNE YÜKLENDİ

Hızını alamayan Erçetingöz, “Ya gazetecilik bu kadar ucuzladı mı Cengiz Semercioğlu, Ömür Gedik, Onur Baştürk??? Bir de Melike Karakartal diye biri var, tanımam etmem! Neymiş Magazin Konseyi’ymiş! Hadi be oradan, siz kim magazincilik kim?” diye yazdı.blank

Sahibi olduğu Gecce adlı magazin sitesindeki köşesinde sert bir yazı kaleme alan Erçetingöz, yazısında Ömür Gedik’e de ayrı başlık açtı. Ömür Gedik’e sert sözlerle yüklenen ünlü magazin duayeni; “Ömür Gedik magazinin m’sini bilmez! Zamanında Hürriyet İcra Kurulu üyesi Soner Gedik’le evlenip kontenjandan torpille köşe yazarı olan bir kızımız. Sonra 2010 yılında boşanıp bu kez de sanatçı kontenjanından Ferhat Göçer’le adını gündemde tutmaya çalışan bir gösteriş meraklısı! “ifadelerini kullandı.

Erkan Petekkaya ve Sinan Akçıl’ın birlikte çektirdikleri fotoğrafa yapılan imalı ve de ileri geri yorumlara değinen Kenan Erçetingöz, Cengiz Semercioğlu’nu da yerlere vurdu. Erçetingöz, Semercioğlu ile ilgili de şunları yazdı:

“Cengiz Semercioğlu’na gelelim.. Oradaki yine de en tecrübeli olan magazinci diyelim. Bu nasıl tecrübe Cengiz? Onlar öyle yorum yapsa bile, senin ‘destur’ demen gerekmez mi? Senin de çocukların var. Ömür Gedik’in de var! Yarın öbür gün bir fotoğrafına ‘gay’ diye yazsalar, Ömür’e ‘lezbiyen’ deseler, çocuklarınız okulda arkadaşlarına ne diyecek acaba? ‘Baban gay’miş, annen lezbiyen’miş..’ Ayıkla pirincin taşını.. ”

blank

Erçetingöz, yazının devamında ise şunları yazdı:


Gazetecilikte ilk kural neyi öğrendik Cengiz? Kendinizi haberi yaptığınız insanın yerine koyun.. Gazeteciliğin ilk kuralıdır bu.. Doğruysa yazın ama iyice araştırın. Sizin gülerek yorumladığınız konular, insanların kendi aileleriyle ilgili ne kadar önemli farkında değil misiniz?

Masa başında oturup önünüze gelen fotoğrafa, aileleri düşünmeden, o insanların eşini, anne babasını çocuğunu düşünmeden bel altından yazmak da nedir? Hiç mi utanmanız kalmadı artık sizin? İnsan biraz olsun utanır.

Bir yıl önce benim çektiğim abi-kardeş fotoğrafı, 9 ay Erkan Petekkaya’nın Instagram sayfasında vardı zaten, hesabı hack’lenince gitti ve yeniden koydu samimi fotoyu. O zaman niye görmediniz??

Aklınız o kadar ucuz şeylere çalışıyor ki, samimiyet, abi-kardeşlik duygularını unutmuşsunuz artık.

Bir yıl önce Erkan Petekkaya benim için bir günlüğüne geldi ta Miami’ye.. Sinan’la beraber çıktılar Miami’de sahneye. Türk bayrağını hep beraber dalgalandırdık. Miami Belediye binasına Amerikan tarihinde ilk defa Türk bayrağı astık. Bunları yazın bunları.

Elinizde kalem var diye insanların hayatlarıyla oynamayın, kendinize gelin artık. Siz anlamazsınız ama Erkan Petekkaya ve Sinan Akçıl ve ben kardeşiz. Çıkarsızdır ilişkilerimiz. Gecce Mekan Oscarları’nda da Sinan beste yaptı, Erkan’la sahnede söyledi. Magazin illa dedikodu demek değildir, bir yaşam tarzıdır.

Size son bir şey daha söyleyim mi; Sizin gibi saçma magazinciler yüzünden ben magazini bıraktım. Dedikodudan uzak dünyayı geziyorum, tecrübe ediniyorum. Amma beni kızdırmayın, zamanında Sezen Aksu’nun dediği gibi içimdeki şeytanı çıkartmayın! Vallahi de billahi de yeni bir magazin dergisi-gazetesi yapar, size magazinciliği yeniden öğretmeye başlarım.

Son söz; Hürriyet Ombudsman’ı Faruk Bildirici’ye bildiriyorum.. Siz bu yazıları görmüyor musunuz? Kör müsünüz Faruk bey.. Ne oldu, Hürriyet’in yayın ilkeleri??

Yazının tamamını okumak için tıklayın:

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu