ManşetMedyabey TV

Kenan Sofuoğlu Avustralya’daki yarış öncesindeki idmanda 257 km hız yaptığı sırada kaza yaptı

Ünlü motosiklet yarışçımız Kenan Sofuoğlu, kaza geçirdi. Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nda Avustralya’daki sezonun ilk yarışı öncesi antrenmanda kaza geçirmesi üzüntüye neden oldu. Sofuoğlu, kazayla ilgili  açıklamasında, “Bugün 257km/h hızla yaptığımız kazaya rağmen yarınki yarışa çıkıyoruz inşallah!” diye konuştu.

257 KM HIZLA KAZA KAZA YAPTI

Kenan Sofuoğlu’nun sağ kolundan yaralandığı ve sol ayağında yara olduğu ifade edildi. Sofuoğlu’nun, buna rağmen sıralama turlarına katılması ve 1.33.540’lık tur zamanıyla 3. sırada yer alması takdirle karşılandı. Avustralya’da yapılacak yarışta yer alacağını açıklayan Milli motosikletçi, önümüzdeki hafta ameliyat olacağını dile getirdi.

Sofuoğlu, kazayla ilgili yaptığı açıklamada, “Zor nefes alıyordum, leğen kemiğimin kırıldığını düşündüm. Sonradan vücudumda yanıklar olduğunu fark ettim” ifadelerini kullandı. Öte yandan Pirelli yarış direktörü Giorgio Barbier, kazanın tekerleğin yanından kabarcıkların atması sonucu gerçekleştiğini açıkladı.

YARIŞA 3. SIRADA BAŞLAYACAK

Öte yandan Avustralya’nın 4 bin 445 metrelik Phillip Island Pisti’nde yapılacak şampiyonanın açılış yarışına Sofuoğlu, 1.33.540’lık tur zamanıyla 3. sıradan başlayacak. Kariyerinin 20. yılında 6. şampiyonluğuna ulaşmak isteyen Kenan Sofuoğlu, şampiyonada bugüne kadar 124 yarışa çıktı ve 85 kez podyum gördü. Sofuoğlu, bu yarışlarda 43 kez ilk sırayı elde etti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu