Spor

Kenan Sofuoğlu birinci oldu

Kenan Sofuoğlu Dünya Supersport 3. yarışında birinci oldu. Kenan Sofuoğlu İspanya’da tarih yazdı. İspanya’dan bir birincilik haberi geldi. İspanya’nın Aragon Pisti’nde Dünya Supersport Şampiyonası’nda Kenan Sofuoğlu birinciliği alarak bir kez daha gururumuz oldu.

Ünlü motosiklet sporcumuz Kenan Sofuoğlu’nun Kawasaki Pucceti adına yarıştığı Dünya Supersport Şampiyonası’nda sezonun 3. yarışı İspanya’nın Aragon Pisti’nde yapıldı. Şampiyonu 16 tur üzerinden yapıldı. Mücadelede Kawasaki Puccetti adına yarışan Kenan Sofuoğlu, birinciliği elde kimseye kaptırmadı. Ünlü motosiklet Türk sporcusu Kenan Sofuoğlu böylece bu sezon ilk zaferini de elde etmiş oldu.

Kenan Sofuğolu şampiyonada 33. kez birinci olmanın mutluluğunu yaşarken Türk spor dünyasına da şampiyonluk sevincini yaşattı. Sofuoğlu’nun ardından takım arkadaşı Krummenacher ikinciliği elde ederken, Schmidt takımından İspanyol Nicolas Terol ise 3. oldu. Yarışın ardından Osmanlıspor lisansıyla yarışan Kenan Sofuoğlu, Türk bayrağı ve kulübün forması ile pistte sevinç turu attı.

Yarış sonunda Krummenacher, puanını 58’e yükseltti ve bu sonuçla pilotlar klasmanının zirvesinde kalmayı başardı. Kenan Sofuoğlu ise puanını 45’e yükselterek 2. sıraya çıktı. 3. cülük ise 38 puanla MV Agusta Reparto Corse’den Cluzel’ın oldu. .
Dünya Supersport Şampiyonası’nın 4. yarışı, 17 Nisan’da Hollanda’da düzenlenecek.

3. YARIŞ SONUNDA “SÜRÜCÜLER KLASMANI”
Sezonun 3. yarışının ardından sürücüler klasmanının ilk 5 sırasındaki puan durumu şu şekilde bir tablo oluşturdu:

1. Randy Krummenacher (İsviçre) – 58 puan
2. Kenan Sofuoğlu (Türkiye) – 45
3. Jules Cluzel (Fransa) – 38
4. Federico Caricasulo (İtalya) – 29
5. Patrick Jacobsen (ABD) – 27

Kenan Sofuoğlu’nun muhteşem performansı kameralara böyle yansıyarak tarihe yazılmış oldu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu