Yazarlarımız

KEŞKE KÖTÜ ŞEYLER İYİ İNSANLARIN BAŞINA GELMESE

Yazıya dönemediğim dönemde bazı iyi gelişmeler oldu hayatımda. Huzurlu bir döneme girdim. Bir yandan bu sürece alışmaya çalışırken diğer yandan benim dışımda gelişen, beni mutsuz eden durumlar oldu. Maden Teknikeri olduğum ve toplamda 4 ay kadar küçük bir süre kömür işletmelerinde staj yaptığım Soma’daki maden kazasından bahsediyorum.

Bir madenci için en önemli şey ‘güneş ışığına kavuşmaktır’! Staja başladığım ilk gün sorulan ilk soru buydu ve cevabı duyduğumda içim cız etmişti. Aslında sonradan yapmayacağım bir mesleğin okulunu okumak o zamanlar bana çok saçma gelse de, yıllar sonra, maden ocaklarında çalışan, hayatın zor tarafını tüm bedenleriyle üstlerine giymiş, çoluğunu çocuğunu ele güne muhtaç etmemek için ekmeğinin peşine düşmüş o onurlu insanların zor şartlarını görmek, ben de de farkındalık yaratmıştı. Geride kalanlarının acıları benim de acım oldu, üzgünüm çok. Ucundan kıyısından o yaşamlara dahil olmuş biri olarak belki o annelerin, babaların, eşlerin, çocukların içlerinde yanan alevi gördüm ben de evet, ama herkes kendi acısını yaşar işte…

jale-soma

Böyle zamanlarda yazmak zor olsa da…

Herkesin derdi kendine büyüktür. Zamanla alışılır ama unutulmaz. Yaşam bir şekilde devam eder. İşimize gücümüze döner, kendi hayat mücadelemiz içinde erimeye devam ederiz.

Benim işim de yazmak. ‘’Ülkede olan biten bunca şey varken diziler hakkında yazmaya gocunmuyor musun?’’ diyenlere kızıyorum bu yüzden. Allaha şükür etrafımda olan biteni görüyorum, elimden geldiğince yapmam gereken her ne ise yapmaya da çalışıyorum. Bir şeylerin yolunda gitmediğini gördüğümde, eğer elimden o an için bir şey gelmiyorsa hayatı bir süreliğine askıya alırım. Beklerim öylece. Geleni görmek isterim. Ardından iyi şeyler olsun diye dualar ederim. Şanslı bir insanım ki böyle zamanlarımda ‘gelen’se hep güzel oldu! Şimdilerde böyle bir süreç yaşıyorum kendi adıma. Karşıma güzel insanlar çıkıyor ve ben de onların sayesinde bambaşka bir yerdeyim, huzurluyum, iyi hissediyorum…

Keşke kötü şeyler iyi insanların başına gelmese…

 

Şimdilerde…

Son günlerde en iyi şey, belki biraz anlamak adına, hayatını madenlerde kazanan insanların ve yakınlarının yaşantılarını en dokunaklı biçimiyle anlatan Germinal filmini izlemek olur. Gözümüzü ve kalbimizi hep açık tutabilmek hepimize iyi gelecek.

Doğrulukla kalın…

 

JALE ŞEN / MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu