Magazin

Kevin Spacey Londra’da ‘üç kişiye cinsel saldırıda bulunduğu’ iddiasıyla yargılanacak

Üç erkeğe cinsel taciz suçlamasıyla karşı karşıya olan yıldız oyuncu Kevin Spacey İngiltere’de yargılanacak.

İngiltere Kraliyet Savcılığı (CPS), oyuncu Kevin Spacey’in üç erkeğe karşı dört ayrı cinsel taciz vakasıyla suçlandığını doğruladı. Olayların üçünün Londra’da, birinin ise İngiltere’nin batısındaki Gloucestershire kentinde meydana geldiği belirtildi. Şikayetlerden birinin ise rıza dışı cinsel birliktelik olduğu olduğu kaydedildi.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre; Spacey perşembe günü yerel saatle 10:00’da Londra’da mahkemeye çıkacak. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Spacey, mahkemeye çıkacağını ve masumiyetini kanıtlayacağını ifade etmişti.

İngiltere Kraliyet Savcılık Servisi (CPS), geçtiğimiz haftalarda üç erkeğe dört kez cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla Oscar’lı oyuncu Kevin Spacey hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Spacey, perşembe günü Londra’da mahkemeye çıkacak.

‘American Beauty’ (Amerikan Güzeli), ‘Seven’ (Yedi), ‘The Usual Suspects’ (Olağan Şüpheliler), ‘LA Confidential’ (Los Angeles Sırları) gibi Hollywood filmlerinde üstlendiği rollerle tanınan 62 yaşındaki ABD’li aktör Kevin Spacey, 2019 yılında ABD’nin Massachusetts eyaletinde 2016’da bir barda 18 yaşındaki bir erkeği taciz ettiği iddiasıyla suçlanmış, şikayetçinin kayıp bir cep telefonuyla ilgili tanıklık yapmayı reddetmesi üzerine dava düşürülmüştü.

“ÜÇ ERKEĞE DÖRT KEZ CİNSEL SALDIRI” İDDİASI

Hakkındaki onlarca taciz suçlamasının ardından kariyeri düşüşe geçen Kevin Spacey hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. İngiltere Kraliyet Savcılık Servisi (CPS), ABD’li aktörün üç erkeğe karşı dört kez cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulundu.

İddia edilen cinsel saldırı olaylarından 3’ünün Mart 2005 ile Ağustos 2008 arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da, 1’inin ise Nisan 2013’te İngiltere’nin batısındaki Gloucestershire’da gerçekleştiği belirtildi.

Kevin Spacey üç erkeğe cinsel saldırıda bulunduğu iddialarının ardından mahkemeye çıkacak

“SPACEY, ADİL YARGILANMA HAKKINA SAHİP”

CPS Özel Suç Birimi Başkanı Rosemary Ainslie yaptığı açıklamada, “CPS, 62 yaşındaki Kevin Spacey’e 3 erkeğe karşı 4 dört ayrı cinsel saldırı suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu. Spacey ayrıca, bir kişinin rızası olmadan cinsel ilişkiye girmesine neden olmakla suçlanıyor. Suçlamalar, Metropolitan Polisi tarafından soruşturma sırasında toplanan kanıtların incelenmesini takip ediyor” dedi.

Rosemary Ainsle, ayrıca; Kraliyet Savcılığının yetkililere Spacey aleyhindeki cezai suçlamaların aktif olduğunu duyurarak, Spacey’in adil yargılanma hakkına sahip olduğunu hatırlattı.

MAHKEMEYE ÇIKACAK

Tüm bunların ardından İngiliz polisi, aktör Kevin Spacey’nin üç erkeğe karşı cinsel saldırıyla suçlanması sebebiyle bu hafta mahkemeye çıkacağını söyledi.

Eski Hollywood yıldızı, Perşembe günü Londra’daki Westminster Sulh Ceza Mahkemesi’ne gidecek.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu