Dijital PlatformlarMagazin

Kevin Spacey’nin taciz skandalları Netflix’e servete mal oldu…İşte, o dev rakam!

Ünlü aktör Kevin Spacey’nin birden fazla taciz iddialarıyla gündeme gelmesi oldukça başarılı bulunan House Of Cards dizisinden kovulmasıyla sonuçlanmıştı. Milliyet.com.tr’nin haberine göre Netflix’in Space’i diziden kovmasının ne kadara mal olduğu ortaya çıktı. The Independent ve Daily Telegraph’a varıncaya kadar birçok medya organında da yer alan habere göre, Netflix’in bir yandan büyümeye devam ederken Kevin Spacey skandalından sonra ünlü aktörü kovarak tam 39 milyon dolar zarara uğradığı konuşuluyor.

KEVIN SPACEY’NİN NETFLIX’E MALİYETİ 39 MİLYON DOLAR

Netflix’in bu zarara rağmen kullanıcıların gözünde prestij kazandığı ise bir gerçek. Netflix’in bu ilginç Spacey hamlesiyle 39 milyon dolar zarara uğraması karşılığında müşterilerinin gönlünü kazandığı konuşuluyor.

 

Bilindiği gibi House Of Cards’ta oyunculuğu ile takdir toplayan ünlü oyuncu Kevin Spacey, ilk olarak ABD’li film yapımcısı Tony Montana tarafından taciz iddiasıyla gündeme gelmişti. Montana, ünlü oyuncunun kendisine Los Angeles’ta bir barda elle sarkıntılık yaptığını iddia etmişti. Montana olay sonrasında 6 ay süresince “travma sonrası stres bozukluğu” yaşadığını da açıklayarak tüm dünyayı şoke eden bu açıklamanın altına imza atmıştı.

Kevin Spacey’nin adının karıştığı skandal bununla da kalmamış ünlü oyuncu bu kez de Amerikalı aktör Anthony Rapp tarafından tacizle suçlanmıştı.

Rapp, olay sırasında 17 yaşında olduğunu, tiyatro okulunda tanıştığı ünlü aktörün kendisini New York’taki evine çağırdığını ve burada kendisini taciz ettiğini öne sürmüştü.

Salondaki koltukta uyandığında Spacey’yi yanında iç çamaşırları ile yatarken gördüğünü açıklayan Rapp, “Olay sonrası gözyaşlarına boğuldum. Başıma gelenleri anlatmakta zorlanıyordum. Korkmuştum… O ise yanımdan kalktı ve uyumaya gitti.” diye konuşmuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu