Kültür-Sanat

“Kim Geldi?” oyununun Şehir Tiyatroları serüveni başlıyor

Askıda Tiyatro ekibi tarafından sahneye konan “Kim Geldi?” oyunu izleyicisi ile buluşuyor. Zeynep Yıldız’ın yazdığı Nurten İnan’ın yönettiği oyunun oyuncu kadrosunda yine Nurten İnan’ın yanı sıra; Barkın Sarp, Birol Engeler, Ethel Mulinas, Pınar Efe gibi isimler de yer alıyor.

Kim Geldi oyununda geleneklerine sıkı sıkıya bağlı bir anne ile ona gönülden bağlı olan oğlunun arasındaki ilişki konu ediliyor. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde tiyatroseverleriyle buluşacak olan oyun 21 Kasım Cumartesi 19.30’da başlayacak.

KİK GELDİ OYUNUNUN KONUSU:

Geleneklerine sıkı sıkıya bağlı bir anne ile ona gönülden bağlı olan oğlu Deniz ve Berlin’de uzun yıllar yaşamış Avrupa kültürüyle yetişmiş olan sevgilisi İpek düğün günlerinde kendilerini entrika cümbüşünün ortasında bulurlar. Annenin bilmemesi gereken gerçekleri kim yalanlayabilir nikaha kadar? Peki ya anne bu gerçekleri öğrenirse ne olur? Dokuz saat sonra kıyılması planlanan nikah kıyılır mı dersiniz? Kıyılır mı bu gençlere? Birbirini izleyen tesadüfler zinciri arasında cereyan eden enteresan bir aşk hikayesi. Dışarda bir suçlu yok, içerde de yok! Öyleyse suçlu kim?

Komedi türündeki oyun, tek perdeden oluşuyor.

 

 

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu