MedyaSosyal Medya

Kim Milyoner Olmak İster’de elenen Twitter Fenomeni Semih Varol’un “sahte caps” isyanı

Twitter’ın fenomen isimlerinden Semih Varol’un ATV’de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programından elenmesi olay oldu. Medya habere oldukça ilgi gösterdi.

Semih Varol, Twitter hesabından medyada çıkan “Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılsam beynimi kullanmasam bile en az 15 bin lira alırım” ifadesinin kendisine ait olmadığını yazdı.

Yapılan fotoshoplu paylaşımlarla üzerine gelindiğini yazan Varol, “insanlar birilerini eleştirmeye ne kadar meraklı” şeklindeki paylaşımıyla kendini savundu.semih-varol-tweet-2

Yarışmadan ilginç bir soruya yanlış cevap verdiği için elenen Semih Varol, yarışma ile ilgili bir paylaşımının değiştirilerek caps haline getirildiğini yazdı. Genç fenomen, asıl paylaşımında “Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılmaya hak kazandım. Pazar günü çekime gidiyorum. Hayırlı olsun favınızı alırım” yazdığını dile getirdi.

 

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Semih Varol’un elenmesine neden olan soru; “Bir tarihi eserin 25 asırlık olduğu söyleniyorsa yapım tarihi yaklaşık hangi yıla karşılık gelir?” şeklindeydi. Varol, bu soruya A şıkkındaki MÖ 250 cevabını verdi. Oysa, doğru cevap MÖ 500 olacaktı.

semih-varol-tweet

 

Genç fenomenin kolay gibi görünen ama hiç de kolay olmayan bir soruda elenmesi medyada “rezil oldu” şeklinde haberlerin yapılmasına neden olmuştu.

Semih Varol, yarışmadan elenince sosyal medyanın diline düşmüş ve  Twitter’da kısa sürede TT olmuştu.

Semih Varol, yarışmaya veda ederken 1.000 TL alınca Twitter kullanıcıları tarafından adeta topa tutuldu.

MEDYABEY

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu