Televizyon

Kim Milyoner Olmak İster’de soru krizi… O soru arkeologları kızdırdı

ATV’de yayınlanan ve Murat Yıldırım’ın sunduğu “Kim Milyoner Olmak İster”de soru krizi… Sevilen yarışmada  sorulan bir soru arkeologları kızdırdı. ‘Kim Milyoner Olmak İster’de bir soru arkeologların tepkisini çekti.

ARKEOLOGLAR DERNEĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Yarışmada sorulan “Hangisi arkeologların buldukları şeyin fosil mi yoksa sıradan bir taş mı olduğunu anlamak için kullandıkları yöntemlerden biridir?” şeklindeki soru arkeologları kızdırdı.

Doğru seçeneğin yanında verilen, “Yalamak”, “Köpeğe koklatmak” ve “Üstüne idrar yapmak” seçenekleri arkeologların tepkisini çekti ve ATV’yi kınayan bir bildiri yayınlandı.

Arkeologlar Derneği tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Dün gece ATV‘nin ‘Kim Milyoner Olmak İster’ isimli bilgi yarışmasında 30.000 TL değerindeki hiçbir bilimsel değeri olmayan ve Arkeoloji bilim dalını aşağılayan bu soruyu hazırlayanları ve ATV’yi kınıyoruz. Arkeoloji, bugün dünya ile boy ölçüşebileceğimiz bilim dallarından biridir. Maalesef hâlâ Arkeolojiyi ve arkeologları anlayamamış bir medya ile karşı karşıyayız. Çok yazık!”

Sorunun doğru cevabı ise ‘yalamak’ olarak açıklandı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu