Televizyon

Kim Milyoner Olmak İster’deki ‘Uzman Jokeri’ Arda Ayten kimdir?

Koronavirüs salgını nedeniyle ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu ATV’nin sevilen fenomen yarışması Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında değişikliğe gidildi. Yarışmanın izleyicileri “Uzman Jokeri” adı altında Arda Ayten’i karşılarında görünce çok şaşırdılar. Çünkü virüs nedeniyle tedbir gereği stüdyoda seyirci alınmadığı için “seyirci jokeri” devre dışı kalmıştı. Bu da “Seyirci jokeri neden yok?” sorusunun sorulmasına neden oldu. ATV yönetimi seyirci jokeri yerine Uzman Jokeri’ni devreye soktu. Uzman Joker olarak görev yapan Arda Ayten ise izleyicinin yabancısı değil. Uzman Joker olarak görev yapan Arda Ayten kimdir? İşte, detaylar…

KİM MİLYONER OLMAK İSTER’İN TARİHİNE GEÇEN YARIŞMACI

ATV’nin yüksek izlenme alan yarışması Kim Milyoner Olmak İster’de önemli bir değişiklik yaşandı. Koronavirüsü salgını nedeniyle seyircisiz yayınlanan yarışmada ‘Seyirci jokeri’ yerine ‘Uzman jokeri’ uygulamasına gidildi.

Uzman jokerinde ise daha önce yarışmanın büyük ödülü 1 milyon TL’yi kazanan Arda Ayten yer alıyor. Peki, Arda Ayten kimdir? Arda Ayten kaç yaşındadır ve hangi soruyla bir milyon lira kazanmıştır?

ARDA AYTEN TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ

Arda Ayten, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde tıp fakültesi öğrencisi. 20 Yaşında olan Arda Ayten kitaplara karşı büyük ilgisi olduğunu dile getiriyor. “Param olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabiliyorum” sözleri ile herkesi duygulandıran genç yarışmacı, yarışmadan altığı parayla daha fazla kitap alıp okuyacağını söyleyerek herkesin takdirini kazanmıştı.

Henüz 4 yaşındayken anne ve babası ayrılan Arda Ayten, babasının kendisini yıllardır aramadığını ifade etti. Arda Ayten, 1 milyonluk final sorusuna kadar gelmesiyle, yarışmada uzun zaman sonra bir ilke imza attı.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER’DE KAZANDIĞI 1 MİLYONLUK SORU

Kim Milyoner Olmak İster 5 Ekim 2019 tarihli yayınında Arda Ayten’in karşısına, “On kıtadan oluşan İstiklal Marşı’nın tamamında, bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer? soru çıktı. Şıklarda ise, Vatan, Kan, Toprak ve Yurt bulunuyordu. Arda Ayten, doğru cevap olan Toprak şıkkını söyleyerek 1 milyonluk soruyu doğru bildi. Başarılı bir biçimde yarışan ve büyük ödülü kazanan Arda Ayten ve ailesi gözyaşlarına boğulmuş ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ise genç yarışmacıyı tebrik ederek kutlamıştı.

İşte, Arda Ayten’in Kim Milyoner Olmak İster’de 1 milyonluk soruyu bildiği o anlar:

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu