Televizyon

“KIVANÇ TATLITUĞ TÜRKİYE’NİN PRENS WILLIAM’I!”

Onlar, ekranlardan izlediğimiz, izlemeyi tercih ettiğimiz ekran insanları…Dizilerden ya da programlardan evlerimizin içie giren ekran profilleri hakkında ne düşündüğünü Hürriyet Kelebek’ten Hakan Gence sordu, gazeteci- yazar Perihan Mağden cevapladı.

İşte Mağden’in düşüncelerinden o ünlü isimlerin karşılığı:

 

HAKAN KURTAŞ
Kötü vücutlu aşk objesi olamaz

Hazal Kaya ve Özgü Namal’ın hastasıyım. Kaya, geçen sezon kötü bir projede harcanmıştı. Hop ‘Aşk’ dizisine atladı. Kızı kötü olan bir karakter yaptılar. Başroldeki çocuk Hakan Kurtaş bir yüzücüyü canlandırıyordu. Sen berbat yüzen, kötü vücutlu bir adamı bana yüzücü olarak yutturamazsın. Ayrıca o tip bir çocuğu ben aşk objesi olarak izlemek istemiyorum.

BEREN SAAT
Artık biraz dinlense…

İntikam dizisi çok ekstrem bir intikam hikâyesi anlatıyor. Beren Saat hayranıydım ama onu ‘İntikam’ yüzünden terk ettim. Böyle bir hikâyeyi Türkiye’ye getirmek Beren Saat’i harcamak oldu. Ayrıca onun diğer dizisi yeni bitmişti. Bir yaz tatili zor dayandı. Keşke Kıvanç gibi biraz kendini dinlendirseydi.

MERYEM UZERLİ
Tatlı bir yaratık gibi

Marilyn Monroe kadar ilginç bir vaka. Çok sırlı bir oyuncu. Dünyanın en dürüst ve tuhaf insanı. Mavi gözlerini kocaman kocaman açarak, dudaklarını şişirerek, tatlı bir yaratık gibiydi. Onun sayesinde Hürrem’i anlar hale geldik. Bu da inanılmaz bir oyunculuk başarısı. Yüzde yüz geri dönecek ve yeni işi tutacak.

BÜLENT ERSOY

Huysuz’un yasaklanıyor olması bir Ortaçağ kafası. Peki Huysuz yasaklıysa sen milli transseksüel Bülent Ersoy’a nasıl program yaptırıyorsun? Huysuz Virjin, Bülent Ersoy Show’dan çok daha normal.

KIVANÇ TATLITUĞ
Bilinçüstümüzün prensi

Onun için “Bu kadar yakışıklılık olur mu?” diyoruz. Brad Pitt’i Kıvanç’ın yanına koy, Kıvanç daha yakışıklı bir herif. O bizim bilinçaltı ve bilinçüstümüzün prensi. Türkiye’nin Prens William’ı.

ÇAĞATAY ULUSOY
Daha yakışıklı bir çocuk olabilir mi?

Medcezir favorim. Serenay Sarıkaya ilginç bir oyuncu. Normalde bıcır bıcır konuşan bir kızmış. Burada çok çok yavaş, nazlı nazlı konuşuyor. O kadar sinir bozucu ki! Herhalde ‘Zengin kızlar öyle konuşur’ diye düşünüyor. Ve iyi oynuyor! Çağatay Ulusoy çok çok yakışıklı. Bundan daha yakışıklı bir çocuk olabilir mi? ‘Ken’ bebekleri gibi. Barbie alsın onu oyuncak bebek yapsın. İnşallah Serenay ve Çağatay aşkı gerçektir. Ekranda bizi çok güzel oyalıyorlar. Gerçek hayatta da kendilerini oyalasınlar.

OKAN BAYÜLGEN
Son derecede kılım

Entel ve gıcık pozlarında. Bir entelin halk tipi bir kızı itip kakmasını izlemek istemiyorum. Bu çok acıklı ve nefretlik bir şey değil mi? Bunu görmek istesem gider Taksim’de görürüm.

ACUN ILICALI
Utanmazlığıyla marka oldu

Kendini tanıttığı Acun Firarda, ‘Jackass’ gibi bir programdı. Sokakta insanları taciz ederek zorla konuşmaya çalışıyordu. Yani utanmazlığıyla marka olan bir adam şimdi ailemizin iyi evladı. 50’li yaşlarında ama hâlâ çocuk rolünde, tişört ve kısa pantolonla Survivor’ı sunuyor. İlginç ama karısından ayrılmadı. Evlilik dışı ilişkisinden çocuğu oldu. Bunu bile Türk toplumuna ‘Ender zeytin ezmesi’ gibi yedirdi. Bunu başkası yapsa çok menzil kaybederdi. Hiç yetenekli bir adam da değil. Ne ses tonu hoş, ne tipi… Acun’un bütün oyunu şunun üzerine kurulu: Herkesin derdini en kısa şekilde sözlere döküyor. Doğru tercümanlık yapıyor. Yarışmacıların başına çok kötü talihsizlikler gelmiş olsa da Acun’un programına çıktığı zaman başına o program boyunca bir talihsizlik gelmeyeceğini de biliyoruz. Bahtsızları yardım çadırına alıyor. Onlar da ‘Acun abi’ diyerek jüriden çok Acun’a oynuyor. Çünkü biliyorlar gelecek onda. Bir nevi Fatih Terim ve İbrahim Tatlıses’in yeni versiyonu: İmparatore. “Onun vasıtasıyla yırtarım” diye düşünüyorlar.

Haberin kaynağına ulaşmak için:  http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay/78137/2368/1/perihan-magden-hakan-gence-2014

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu