Yerli Dizi

KIVANÇ TATLITUĞ’A ÖVGÜ

kuzey-guney

Talat Bulut’tan Kıvanç Tatlıtuğ’a Övgü

Milliyet Cadde yazarı Ali Eyüboğlu, ünlü aktör Talat Bulut’un “Kuzey Güney” dizisinin yıldızı Kıvanç Tatlıtuğ’un oyunculuğuna tam not verdiğini yazdı.

 

“Ekranlar diziden geçilmiyor ama Türkiye’nin önemli aktörlerinden biri olan Talat Bulut, ‘Kasaba’dan bu yana kamera karşısına geçmiyor. tvem’deki ‘Magazin Meydanı’na konuk ettiğimiz Talat Bulut’a sorduk,   2.5 yıldır ekranlardan uzak kalmasının sebebini…

Bulut, “‘Kasaba’ yayından kaldırılınca küstüm. Çünkü çok önemli bir sosyal yaraya Türk-Alevi ilişkilerine parmak basıyorduk. Dizinin arkasında duracaklarına dair söz verdikleri halde durmadı kanal yönetimi. Dizi gelen baskılar yüzünden 20’nci bölümde kaldırıldı. O yüzden küstüm… Sonra da gelen işleri ben beğenmedim” dedi.

‘Umutsuz Ev Kadınları’ndan ‘Eve Düşen Yıldırım’a kadar birçok diziden gelen teklifi kabul etmeyen Bulut, son dönemde ekrana gelen dizilerden hangilerini beğeniyor peki?

Bulut’un bu soruya yanıtı şu oldu: “Bu sezon ‘Kuzey Güney’i hiç bırakmadım. Sit-com olarak da ‘Yalan Dünya’ya bakıyorum. ‘Kuzey Güney’i neden seyrediyorum? Bir kere senaristleri inanılmaz başarılı. Hikayenin gelişimi, girift ilişkileri, açmazları o kadar iyi yazıyorlar ki! Bu destekliyor onu izlememi. Kıvanç hakikaten iyi bir aktör oldu. Oyunculuk anlamında kendine yatırımı gerçekleştiren insanlardan biri diyebilirim.”

Kenan İmirzalıoğlu’nun oyunculuğunu nasıl bulduğunu da sorduk Talat Bulut’a…

Bulut, bu soruya isim vermeden yanıt verdi. Dikkat eder misiniz yanıttaki üsluba: “Kıvanç’ın adını veriyorum, çünkü kendine yatırım yaptığını görüyorum. O anlamda göreceğim isimler olsaydı onları da söylerdim. Shakespeare’in bir lafı var, ‘Dünya bir sahnedir, herkes bir oyuncudur’ diye… Herkesin doğal bir yeteneği var. Ama bunu geliştirmek önemli. Şayet aktörlük söz konusuysa, üzerine koymanız, yeteneğinizi geliştirmeniz lazım.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu