Magazin

Kıvanç Tatlıtuğ’dan milyonlarca liralık “dolandırıldım” itirafı

Ünlü oyuncu ve reklam yıldızı Kıvanç Tatlıtuğ tam 3,5 milyon lira dolandırıldı. Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunan Tatlıtuğ hem kendisinin hem de Devletin mağdur edildiğini söyledi. Ünlü oyuncuyu kim, nasıl dolandırdı. Dolandırıcı hakkında şikayette bulunan Tatlıtuğ konuyla ilgili nasıl bir açıklama yaptı? İşte filmlere konu olacak Kıvanç Tatlıtuğ’un dolandırılma hikayesi…

Son dönemin jönlerinden Kıvanç Tatlıtuğ, kendisini dolandırdığını iddia ettiği muhasebecisinden şikayetçi olmak için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu ve ifade verdi. Savcılık çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tatlıtuğ, “Hem ben mağdur oldum hem de benim devletim zor durumda kaldı. Ciddi anlamda mağdurum. Rakam konuşmayalım ama ciddi bir meblağ tutarında mağduriyetim var.” dedi.

Vergilerini ödemesi için verdiği 3,5 Milyon TL parayı alarak kayıplara karıştığını iddia ettiği muhasebecisi Erdal D.’den şikayetçi olan Tatlıtuğ, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade verdi. Yakışıklı oyuncu kendisinden tahsil ettiği halde vergi borçlarını yatırmayan muhasebecisi hakkında açtığı soruşturmada ciddi bir meblağ mağduriyeti olduğunu belirtti.  Tatlıtuğ  konuyla ilgili olarak “Sebebi ziyaretimiz mali müşavirim. Mali müşavirim tarafından mağdur oldum. Hem ben mağdur oldum hem de benim devletim zor durumda kaldı. Kendisinden şikayetçi olduğumdan dolayı bugün buraya geldim. Mağduriyetimizin giderilmesi için, önümüze güzel bakabilmek için gerekli açıklamamızı yaptık. Sayın savcı beyden müsaade istedik.” açıklamasını yaptı.

OLAY 3,5 MİLYON VERGİ CEZASI İLE ORTAYA ÇIKTI

Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ dolandırıldığını, kendisine kesilen 3,5 Milyon TL vergi cezasını görünce anladı. Vergilerini düzenli ödediğini belirten Tatlıtuğ, muhasebecisi Erdal D. için şikayette bulunan Tatlıtuğ’un şikayet dilekçesinde; aldığı hizmetler ve vergi borçlarını yatırması için farklı tarihlerde yüklü miktarda paralar yatırdığına ancak Erdal D.’nin bu paraların tamamını yatırmadığına dair ifadesi yer aldı.

MUHASEBECİ SUÇLAMALARI REDDETTİ

Kıvanç Tatlıtuğ’un şikayetçi olduğu muhasebecisi Erdal D. şüpheli sıfatıyla ifade verdi. İfadesinde suçlamaları kabul etmeyen Erdal D.’nin ardından savcı Kıvanç Tatlıtuğ’u da ifadeye çağırdı. Bugün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Kıvanç Tatlıtuğ soruşturma savcısına müşteki sıfatıyla ifade verdi ve sonrasında basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu;

“Benim bir mağduriyetim vardı. Mali müşavirim tarafından mağdur oldum. Hem ben mağdur oldum, hem de devletim zor durumda kaldı. Kendisinden şikayetçi oldum. Gerekli açıklamaları yaptık. Mağduriyetimizin giderilmesi ve önümüze güzel bakabilmemiz için gerekli şeyleri yaptık.

Kendisine (muhasebeci) şu an ulaşılamıyor ama tüm gerekli çalışmalar yapılıyor. Bu herkesin başına gelebilecek bir şey. Maalesef insan güveniyor. Güveninin karşısında bir takım sorunlarla karşılaşabiliyor. Şu zamana kadar birçok insanın başına gelmiştir. Detayları zamanı geldiğinde açıklayacağım.

Rakam konuşmayalım. Ciddi bir meblağ mağduriyetim var. İncelemeye tabi tutulduğum zaman farkına vardık bir takım ciddi sıkıntılar olduğunu. Gerekli tüm dosyalarımızı ve evraklarımızı toparlayıp sayın savcımıza şikayetçi olarak geldik. Şimdi gidiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu