Spor TVTelevizyon

Koltuğunu bırakacak denilen Şansal Büyüka sessizliğini bozdu

Hakkında çıkan haberlerin ardından Maraton programının moderatörü Şansal Büyüka sessizliğini bozdu. Lig TV’nin el değiştirererek beIN Sports’a dönüşmesinin ardından Lig TV’den ayrılacağı hakkında haberler çıkan Lig TV’nin isim babası Şansal Büyüka çok önemli açıklamalarda bulundu.

Digiturk bir süre önce Katarlı beIN Media tarafından satın alındı ve Lig TV, beIN Sports olarak ismini değiştirdi. Lig TV’nin  kuruluşunda bulunan ve isim babası olan Şansal Büyüka, Lig TV’den ayrılacağı yönündeki haberlerin ardından “Ömür boyu çalışacak değilim. ‘Kal’ derlerse sadece bir yıl daha dururum.” diyerek konuya açıklık getirdi.

Şansal Büyüka, Milliyet’ten Sina Koloğlu’na konuyla ilgili olarak öncelikle Lig TV Kanalındaki Genel Müdürlük görevinin Ağustos 2010’da bittiğini hatırlattı. Hakkında haber yapanların bunun farkında olmadığını belirten Şansal Büyüka “Kanalı sıfır masrafla ben ve arkadaşlarım kurdu, Türkiye’nin en büyük markalarından birini yarattık.” dedi.

beIN Sport kanalındaki (eski Lig TV) değişimin ardınadn gitmesi doğal olsa, bunun gazete haberleriyle yapılmasının medeni bir durum olmadığını ifade eden Büyüka, moderatörlüğünü yaptığı “Maraton” programının izlenme oranlarında halen zirvede olduğuna dikkat çekerek sözlerini noktaladı.

Başa dön tuşu