Dijital Platformlar

Komedi dizisi sevenler için IMDb puanları en yüksek 10 Kore dizisi

Güney Kore dizileri, özellikle de hikayeleriyle son yıllara damga vuruyor. Dramdan komediye pekçok Kore dizisi tüm dünyada adından söz ettirmeyi başarıyor. Türkiye’de de yayınlanan bir çok dizinin Kore orijinli olduğu biliniyor. Peki komedi türündeki Kore dizilerinde durum ne? İMDb puanları da gösteriyor ki Kore dizileri komedi türünde yabancı dizi severlerin gönlünü kazanmışa benziyor. İşte, IMDb puanı ile birlikte Netflix platformunda izlenebilecek komedi türündeki 10 Kore dizisi…

 

10. My Secret Terrius (2018 – ) IMDb: 7.2

2018 yılında ilk kez yayınlamasına rağmen günümüzde bir anda popüler olan My Secret Terrius, Netflix’te en çok izlenen Kore dizileri arasında… Başarısız bir operasyonun ardından bütün işlerini geride bırakmış gizli bir servis ajanıdır. Bir gün komşu ölür ancak bu ölüm oldukça gizemlidir. Gizli servis ajanımız ise bu cinayetin peşine düşer. Dizide koronavirüs salgını konusunun işlemesi, diziyi bir anda Netflix’te en popüler diziler arasına girmesine neden oldu.

Tür: Komedi, Dram, Romantik

9. Crash Landing on You (2019 – ) IMDb: 8.9

Netflix Kore dizileri listesinde 2019 yapımlı harika bir yapım. Crash Landing on You dizisinde Güney Kore’li ve oldukça zengin bir kadın olan Yoon Se Ri, yaşadığı bir yamaç paraşütü kazası sonrasında Kuzey Kore’ye inmek zorunda kaldır. Hayatı büyük tehlikede olan Yoon’un saklanmasına burada bir asker yardım etmeye başlar. İkilinin birbirine aşık olması çok sürmeyecektir. Ancak iki ülkenin düşmanlığı göz önüne alınırsa bu aşkın nereye gideceği belirsizdir.

Tür: Romantik, Komedi

8. Itawon Class (2020 -) IMDb: 8.4

Güney Kore’nin Seul şehrinde her bakımdan renkli bir mahallede kendimizi bulduğumuz dizide, eski bir mahkum ve arkadaşları cadde üzerinde bir bar açmak için bir araya gelir. Bu onların en büyük hayalidir ve bu hayalini gerçekleştirmek için birbirinden güçlü rakipleriyle savaşmak zorunda kalacaktır.

Tür: Dram, Romantik

 

7. Vagabond (2019) IMDb: 8.3

Netflix’in orijinal Kore dizileri listemizde yer verdiğimiz Aksiyon, Gerilim ve Dram türünde harika bir yapım olan Vagabond, yeğenini uçak kazasında kaybeden bir adamın adalet arayışını izleyiciyle buluşturmaktadır. Bu adama bir de gizli ajan HO Hae-ri eşlik ederek, ölümün ardındaki gerçekleri araştırmaya başlar.

Tür: Gerilim, Aksiyon, Dram

6. Stranger (2017 – ) IMDb: 8.6

İsmi çok fazla bilinmeyen ancak tamamlanmış Kore dizileri arasında Netflix’te izlenebilecek en kaliteli yapımlardan… Stranger dizisinde, empati duyma yetisini kaybetmiş bir savcı ve cesur bir kadın dedektifin, yozlaşmış siyasetin ortasında meydana gelen bir cinayeti araştırmaktadır. Bu ikilinin işi hiç kolay değildir. Her yeni bir gelişmede önlerine engeller çıkacaktır.

Tür: Suç, Gerilim, Aksiyon

5. Good Doctor (2013) IMDb: 8.1

Ülkemizde 2019 yılında “Mucize Doktor” ismiyle uyarlaması yapılan Good Doctor, otizm ve gelişimsel bir engeli bulunan Park Shi-On isimli kahramanımızın başında geçen olaylara odaklanmaktadır. Netflix’in Kore dizileri listesinde popüler yapımlar arasında gösterilen Good Doctor, Otizmli bir gencin normal bir insandan zeka yaşı olarak düşük olsa da çocuk cerrahı olmaya başarır. Ülkemizin dışında birkaç ülkede de uyarlaması yapılan son yılların en çok izlenen Kore dizileri arasındaki Good Doctor isimli yapımı mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Tür: Dram, Romantik, Gerilim

4. The K2 (2016) IMDb: 7.8

2016 yapımlı Kore dizisi The K2, başrollerinde Ji Chang Wook, Song Yoon-a ve Lim Yoona’nın yer aldığı özellikle ülkemizde Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında… Dizi, Devet başkanlığına aday olan kişinin kendisi ve ailesi için koruma görevi üstlenen kaçak bir askerin hikayesini anlatır. Sadece koruma görevi için tutulan bu asker, bir anda kendisini kişisel ve siyasi entrikaların arasında bulur. Dizi biraz olsun İngiliz yapımlı Bodyguard’ı andırmaktadır.

Tür: Aksiyon, Suç, Fantastik

3. Memories of the Alhambra (2018 – ) IMDb: 7.8

Bilim Kurgu dizileri arayanlar için Netflix’te harika bir Kore dizisini sizlere öneriyoruz. Başrollerinde Hyun Bin, Park Shin – hye ve Park Hoon’un yer aldığı yapımda yenilikçi bir arttırılmış gerçeklik oyununun gizemli yaratıcısını bulmaya çalışan bir yatırım şirketi yöneticisi, İspanya’da pansiyon işleten bir kadınla tanışır. Bu andan sonra olaylar akıl almaz ve sürükleyici bir hale dönüşecektir.

Tür: Dram

2. Legend of the Blue Sea (2016-2017) IMDb: 8.1

Tarihi bir kitaptan yer alan ve Jeseon döneminde yaşayan bir deniz kızı, günümüzde Seul şehrinin ortaya çıkar. Kurgu ve oyunculuğun mükemmel olan olduğu yapımı aynı zamanda Min-hoo severlerin kesinlikle kaçırmaması gerekir.

Tür: Dram, Fantastik, Romantik

 

1. Signal (2016) IMDb: 8.8

2015 yılında yaşayan bir profil uzmanı ile 1989 yılında dedektif, zamanın ötesinde telsizle iletişim kurmaya çalışır. Bu iletişim sayesinde suç ve adaletsizlik karşısında güçlerini birleştirip büyük bir mücadelenin içine gireceklerdir.

Tür: Aksiyon, Suç, Fantastik

 

KAYNAK: NEOLDU

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu