Sinema

Kore Savaşı’da küçük Ayla’nın dramı beyazperdeye taşınıyor… Filmin oyuncu kadrosunda kimler yok ki!

Kore Savaşı’nda gerçek hayatta yaşanmış bir olay beyazperdeye taşınıyor. 1950’de Türkiye’den savaşa giden Süleyman Astsubay ile savaş alanında bulduğu kızın(Ayla) öyküsünü anlatacak olan ‘Ayla’ adlı filmin çekimleri başladı. Filmin oyuncu kadrosunda oldukça önemli isimler var. Ayla filminin müziği ise Fahir Atakoğlu yapacak.

Süleyman Astsubay, 1950 yılında Kore savaşına katıldı. Savaş meydanında küçük bir kız buldu. 5 yaşındaki bu kız bir yetimdi ve nereye gideceğini bilmiyordu. Astsubay kızı yanına aldı, ona Ayla adını verdi. Birliğin neşesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi oldu. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye’ye dönme kararı çıktı. Süleyman Astsubay’ın Ayla’yı da yanında getirme çabası bürokratik engellere takıldı. O ülkesine dönerken Ayla yetimhaneye verildi. Yürek sızlatan bu gerçek olay, şimdilerde beyazperdeye taşınıyor.

FİLMİN MÜZİKLERİ FAHİR ATAKOĞLU’NA EMANET

Yapımcılığını Dijital Yapım Evi’nin üstlendiği, senaryosunu Yiğit Güralp’in kaleme aldığı “Ayla”nın çekimleri geçtiğimiz günlerde başladı. Yönetmen koltuğunda Can Ulkay’ın oturduğu projenin müziklerinde ise Fahir Atakoğlu imzası var. Çekimleri Güney Kore’de ve Türkiye’de tamamlanacak “Ayla” önümüzdeki yıl vizyona girecek.

AYLA FİLMİNDE HANGİ OYUNCULAR VAR?

“Ayla”nın oyuncu kadrosunda önemli isimler yar alıyor. Başrollerini Çetin Tekindor, Taner Birsel, İsmail Hacıoğlu ve Ali Atay’ın paylaştığı filmde ayrıca: Duygu Yetiş, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk Uslu da yer alıyor.

Murat Yıldırım’ın Üsteğmen Mesut, Erkan Petekkaya’nın Binbaşı İskenderun, Mehmet Esen’in Albay Celal rolünde görüleceği filmin sürprizi ise dünyaca ünlü yıldız Julia Roberts’ın abisi Eric Roberts oldu. Roberts, projede General Coulter olarak kamera karşısına geçiyor.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı