Gündem

Korkulan oldu…Atalay Filiz’in hayranları sosyal medyada

Seri cinayet zanlısı Atalay Filiz’in medyada çok fazla öne çıkarılmasının olumsuz yansımaları kendini göstermeye başladı. Sonunda korkulan oldu. Atalay Filiz adına sosyal medyada hayran grupları belirmeye başladı. Bu gruplardaki bazı kullanıcıların akıl almaz paylaşımlarda bulunmaları ise görenleri şok etti. Uzmanlara göre bu davranış biçimi kişilik bozukluğu kaynaklı…

17 günlük kovalamacanın ardından İzmir’de yakalanan ve Silivri Cezaevi’ne konulan seri cinayet zanlısı Atalay Filiz için sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Twitter’da çok sayıda fun sayfası ve sahte hesapların açıldığı haber veriliyor.

Hesaplarda Filiz’in gözaltında çekilen çeşitli fotoğrafları profil resmi olarak kullanılması dikkat çekerken sayfaların kategori kısmında ise sporcu, film karakteri, senarist, tanınmış kişi, aşçı, eğlence dünyası mensubu gibi tanımlar yapılması gözlerden kaçmadı.

Hesaplarda; “Hepinizi tek tek öldüreceğim, beni bulamayacaksınız”, “Dolmuşa bindim, dolmuştan indim”, “Bir Atalay Filiz kolay yetişmiyor. Artık valizsiz geziyorum, o son minibüse binmeyecektik”, “Bir hayranım selfie çekmek istedi, kıramadım”, “Duruşma salonuna dört bavulla giremezmişim, bu mu adaletiniz” gibi akıl almaz mesajlar paylaşıldı. Hesapların birçoğunda seri katilin fotoğrafları albüm halinde toplandı. Konuyla ilgili görüşünü aldığımız Doç. Dr. Armağan Samancı, “Filiz’in medyatik olması işlediği cinayetlerin önüne geçmeye başladı. Sosyal medyadaki bazı kişiler popülerliğinden bir parça çalmaya uğraşmak anlamına geliyor” dedi. Prof. Dr. Arif Verimli ise, “Hesap açıp bu tip paylaşımda bulunmak ciddi bir davranış ve kişilik bozukluğudur. Cem Garipoğlu’na aşık olan kızlar da görmüştük. Kişinin gizemi, ciddi bir hayran kitlesini de yaratır.” diye konuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu