Medya

Koronavirüs haberinde İstanbul fotoğrafı kullandı…The New York Times’tan aşağılık algı operasyonu

ABD Avrupa’ya bütün seyahatleri askıya alırken ABD gazetesi New York Times Türkiye’yle ilgili kirli bir algı operasyonuna imza atarak medya tarihine geçti. ABD’nin seyahat kısıtlaması kararı Türkiye’yi kapsamazken, haberde İstanbul’dan bir caminin fotoğrafı kullanılması gazetenin alçakça provokasyonu olarak yorumlandı.

İSTANBUL’DAKİ CAMİ FOTOĞRAFINI KULLANDILAR

ABD, koronavirüs salgını nedeniyle önlemlerini artırdı. Başkan Donald Trump, cuma gecesinden itibaren Avrupa’dan gelen tüm seyahatleri 30 gün boyunca askıya alacaklarını açıkladı.Trump, İngiltere’nin ise seyahat yasağından muaf tutulduğunu bildirdi.

Seyahat kısıtlaması getirilen ülkeler arasında Türkiye bulunmazken, ABD merkezli New York Times gazetesi, algı operasyonuna soyundu.

NY Times’ın internet sitesinde “ABD, Avrupa’dan çoğu seyahati askıya aldı” başlığıyla verilen haberin fotoğrafında İstanbul’dan bir cami yer aldı.Gazetenin, Türkiye’de salgın varmış havası oluşturmaya çalıştığı görülüyor.

 

SEYAHAT KISITLAMASINDAN ETKİLENEN ÜLKERLER

Washington yönetiminin kararının kapsadığı ülkeler arasında Türkiye yer almazken, Şengen ülkeleri olarak da bilinen Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya,Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre seyahat kısıtlamasından etkilenecek.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu