Spor

Koronavirüs sonrası NBA maçları ne zaman başlayacak? İşte o tarih

NBA’de koronavirüs salgını nedeniyle duran maçların ne zaman başlayacağı basketbolseverlerin merak ettiği başlıca konu haline gelmişti. “Pandemi sonrası NBA maçlarını ne zaman ne zaman başlayacak?” sorusu cevabını buldu. Konuyla ilgili yapılan açıklamada kesin tarih verildi.

NBA MAÇLARINI İZLEMEK İÇİN BEKLENEN TARİH BELLİ OLDU

Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle mart ayında ara verilen NBA’ın başlangıç tarihi sporseverlerin gündeminde yer almaya devam ediyor. NBA 2019-2020 sezonunun kalan maçlarının başlangıç tarihi gündemde yer alırken beklenen açıklama geldi. Temmuz sonunda başlayacak olan ligin 22 takımla gerçekleştirileceği ve her takımın normal sezonun bitimi için 8’er karşılaşmaya çıkacağı belirtildi.

Basketbol tutkunlarının heyecanla takip ettiği salgın nedeniyle ara verilen NBA’ın başlayağı tarih belli oldu. Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA), kalan maçların oynanacağı tarihle ilgili alınan karara göre, 11 Mart’ta ara verilen ligin 31 Temmuz’da başlayacağı kesinleşti.

Koronavirüs nedeniyle ertelenen 2020 NBA Draft’ın da 15 Ekim’de yapılacağı bildirildi.

NBA 31 TEMMUZ’DA YENİDEN BAŞLIYOR

NBA’den yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 11 Mart’ta ara verilen ligin 22 takımla Florida eyaletine bağlı Orlando şehrinde bulunan ESPN Wide World Spor Kompleksi’nde devam edeceği duyuruldu.

31 Temmuz’da başlayacak ligin 22 takımla gerçekleştirileceği ve her takımın normal sezonun bitimi için 8’er karşılaşmaya çıkacağı belirtildi.

Seçilen 22 takımın, konferanslarda ilk 8 sırada yer alan takımlar ile ilk sekize 6 veya daha az galibiyet farkı bulunan takımlar olacağı, buna göre doğu konferansından 9, batı konferansından ise 13 takımın sezonun devamında yer alacağı açıklandı.

Lig bittiğinde sekizinci ve dokuzuncu takımların arasında 4 veya daha az galibiyet farkı olursa play-off’lara katılacak takımların play-in turnuvası ile seçileceği aktarıldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu