İnternetTeknoloji

Kotasız internet fiyatları hayal kırıklığına neden oldu… İşte fiyatlar

Türk Telekom kotasız(AKN’siz) internet tarifeleri açıklandı. Kotasız internet paketlerinin fiyatları el yakacağa benzityor… Türk Telekom kotasız internet tarifeleri pahalı bulundu. 346 liraya varan üstelik taahhüt gerektiren internet tarifeleri birçok sosyal medya kullanıcısının da tepkisini çekti.

AKN’SİZ İNTERNET FİYATLARI MERAKLA BEKLENİYORDU

İnternet hizmetinde kotanın (Adil Kullanım Noktası-AKN) kaldırılmasının kararlaştırılmasının ardından sağlayıcıların yeni yıldan itibaren geçerli olacak yeni paketleri merakla bekleniyordu. Türk Telekom, kotasız tarifelerini sonunda açıkladı. Telekom AKN sistemini tamamen ortadan kaldırdı ancak duyurduğu fiyatlar kullanıcıların tepkisini çekti.

Ortaya çıkan tarife paketlerinin fiyatlarından haberdar olan kullanıcılar Twitter’dan Ekşi Sözlük’e kadar pek çok sosyal medya platformunda fiyatlara tepki gösterdi.

Ekşi Sözlük’te  bir kullanıcını, yeni tarifelerle ilgili olarak “Rakamlar bu kadar uçacaksa neden AKN kaldırılıyor ne gerek var. Bırakın kalsın AKN güzel güzel. Ben kota dolunca zaten 8 MBPS alıyorum bunun için neden 90 TL vereyim?” şeklindeki paylaşımı geniş destek aldı.

4 MBPS İÇİN 59.90 TL

Türk Telekom’un açıkladığı tarifelerde fiyatlar arasındaki farklı belirleyen tek şey bağlantı hızları olarak göze çarpıyor. Tarifeleri S, M, L, XL, XXL şeklinde ayıran ISS, sabit telefonlu, yalın internetli kullanıcılarına ayrı ayrı seçenekler sunuyor. 60 TL’lik (59.90) pakette 4 Mbps gibi bir hız sağlanırken, 50 Mbps AKN’siz tarife isteyenlerin 250 TL gibi uçuk bir rakam ödemeleri gerekiyor.

100 Mbps limitsiz internet isteyenler ise 346 liraya varan aylık ücret ödemek zorundalar. Bulgaristan gibi Balkan ülkelerinde limitsiz internet için fiyatlar Türk parasıyla 50 TL’yi bile bulmazken, Türk Telekom’un açıkladığı fiyatlar çok konuşulacak gibi görünüyor.

İŞTE KOTASIZ TARİFE FİYATLARI

AKN’siz 13-24 ay taahhütlü yalın internet paketlerinin fiyatları Telekom’un paketleri hakkında fikir verecektir.

– 100 Mbps 346,90 TL
– 50 Mbps 259,90 TL
– 35 Mbps 159,90 TL
– 24 Mbps 129,90 TL
– 16 Mbps 102,90 TL
– 8 Mbps 89,90 TL
– 6 Mbps 79,90 TL
– 4 Mbps 69,90 TL

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu