Astroloji

Kozmik gücün Türkiye ve Dünya üzerindeki etkileri…. Ünlü Astrolog Filiz Özkol yazdı

2008 yılları astrolojik açıdan birçok değişimi de birlikte getirdi. Bu değişimden dünyamız ve Türkiye de doğal olarak payını aldı. 21’inci yüzyılı hızla adımlarken, toplumları ve olayları etkileyen Uranüs’ün 13 Mart 2011’de tamamen Koç burcuna geçmesiyle dünyada değişim rüzgarları hız kazandı. 16 Mayıs 2018 yılına kadar süren bu yolculukta dünya her konuda farklı etkileşimler yaşattı..

Uranüs, yaşamda beklenmeyen deneyler getirirken, aynı zamanda kişinin özgürlüğünü ve bağımsızlığını simgeler. Deha yaratıcılık, patlamalar, devrim ve yeni ufuklar gezegenidir. Önceden tasarlanmayan yeni bir düzenin habercisi olduğu için, kendisine uymayan kuralları yıkar, yok eder. İnsanlık değişime ayak uydurmalı ve eski kalıplardan sıyrılmayı bilmelidirler.

Birçok yönden dünyamızı etkilerken sanat patlamaları ve duygusal devrimleri ortaya çıkardı. Uranüs 30 nisan, 16 mayıs 25 ekim ve 8 kasım tutulmalarıyla birlikte 2022 yılında bir kez daha hatırlatma yapıyor. İnsanlığın özverili bir çalışma bütünlüğü içine girmesi gerekiyor. Bilinçaltı duyguları daha yoğunlaşarak, düşlerin gerçeğe dönüşmesini sağlayacak. Uranüs hiçbir şeyi bedelsiz sunmayacağı için değişimler sancılı olabilir. Dünyada sezgisel çatışmalar görülecek. Düşlenen olaylar derinlerden çıkarılıp yaşama geçirilecek. Üstün yeteneklerin kendi alanlarında güç savaşı verecekleri bir döneme girdik. İnsanlığı zorlu rekabet bekliyor. Bireysel egolar yüzünden toplumsal yaralar çığ gibi büyüyebilir.

Ağır etkili Plüton gezegeni Türkiye’nin doğum haritasında yükselen burçta, Yengeç’te yer alıyor)  halkı endişelendiren, ulusal kimliği zorlayan unsurları açıkça ortaya koyuyor. Bir bakıma Plüton bu durumla açıkça yüzleşme ve bir çözüm, yeni bir denge bulma zorunluluğunu bastırıyor, bu gelecek yıllar için önemli bir unsuru teşkil edecek.

Plüton’un kendi konumunun da karşısından geçecek olması bu gelişmelerin, yeni bir kimlik yaratma durumunun en önemli gündem maddelerinden biri olduğunu ve bu sürecin 2023lerde Kova burcuna geçerek önümüzdeki yıllara damgasını vuracağını anlatmakta. Toplumların kendileriyle yüzleşme dönemi olarak algılanmalı, korkmamalı, dönüşümü sağlayacak adımları, geleceğe yönelik bir temel atacak şekilde yeniden ele almalıyız.

Ülkemizin kuruluş haritasında yer alan bu durum, tarihsel bir mirasa işaret ettiği için ve Plüton her şeyi yeniden yaratan dramatik bir gezegen olduğu için, aslında bu yara ile daha fazla yüzleşmemiz ve toplumsal yapımızı güçlendirmeliyiz. Dönüşüme direnmek, özellikle Plüton’un geri dönüşü olmayan, adeta evrim geçirten değişimini denetim altında tutmaya çalışmak bizi çok daha zor durumlara sokabilir. Bu dönüşümü dışsal ellere bırakmak yerine kendimiz gerçekleştirebilmeli ve böylece mümkün olduğu kadar kontrol edebilmeliyiz.

Çoğu zaman tarih kendi içinde tarihi yeniden yazmak için kolları sıvarken, kendini yaratan kişileri de kendisi seçer. Sanki bu kişinin harekete geçirdiği şey gibi gözükür ancak aslında tarih yeniden şekil alacaktır. KOZMİK EVREN SENARYOYU YAZAR TARİH SAHNEYE KOYAR.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL / MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu