Yaşam

KPSS ÖABT sonuçları açıklandı (2017)

Binlerce öğretmenin heyecanla beklediği 2017 KPSS ÖABT sonuçları açıklandı! ÖSYM resmi sitesinden açıklanan sonuç ekranını haberimizden öğrenebilirsiniz. 13 Mart’ta başlayıp, 4 Ağustos 2017 tarihinde sona eren süreçte sonuçlar açıklandı. Sıra atamalarda.

KPSS ÖABT sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelecek olan atamalarda olacak. Bakanlık aynı zamanda sözleşmeli öğretmenlik üzerine de önemli açıklamalarda bulundu ve kadrolu öğretmenliğe ne zaman geçileceğine dair çok önemli bilgiler verdi.

Sıra öğretmen atamalarında

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen atamalar, Bakanlar Kurulu onayıyla yapılmaktadır. 2016 yılında Meclis MEB komisyon görüşmelerinde gündeme alınan “sözleşmeli öğretmenlik” uygulamasının detayları ve sözleşmeli öğretmenlikle imodeli ile ne kadar öğretmen atamaları yapılacağı netleşti . 3+2 modeliyle atanacak olan sözleşmeli öğretmen alımları için MEB Şubat’ta atama yapmayı plandı. İhtiyaç doğrultusunda bakanlık atamaları gerçekleştiriyor.

Sözleşmeli öğretmenlik hakkında son durum 

2016 yılında Milli Eğitim Bakanlığı “sözleşmeli öğretmenlik” üzerine çalışmalar yaptı. Atamalarda atanan öğretmenler “sözleşmeli” olarak 4 yıl zorunlu olarak, 2 yıl gönüllü olarak atandıkları yerde çalışacak. 4 yıl sonra sözleşmeli öğretmen “kadrolu” olarak atanıyor. 6 yıl boyunca öğretmen, atandığı yerde çalışacak. 6 yıl sonra okul değiştirme hakkına sahip olacak.

KPSS ÖABT SONUÇLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu