Manşet

KPSS sınavı soruşturmasında son dakika gelişmesi!

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2010 yılı  ile ilgili son dakika gelişmesi yaşadı. KPSS 2010 soruşturması kapsamında 91 kişi hakkında bir iddianeme hazırlandı ve haklarında dava açıldı. KPSS soruşturması kapsamında xüpheliler evrakta sahtecilik ve örgüt üyeliğinden suçlanıyor.

0 Temmuz 2010’da yapılan KPSS sınavanda soruların sızdırılmasına ilişkin 91 şüpheli hakkında daha iddianame Ankara Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlendi. İlgili soruşturmada şüphelilerin, “FETÖ/PDY üyesi olmak”, “resmi belgede zincirleme sahtecilik” ve “kamu kurum ve kuruluşlarının zararına zincirleme dolandırıcılık” suçlarından yargılanacağı bildirildi.

KPSS 2010 yılı sınavı soruşturması kapsamında daha önce açılanlarla birlikte dava sayısı 5’e, bu davalardaki sanıkların sayısı ise 475’e yükselmiş oldu.  Son dakika bilgilireni göre, şüpheliler arasında, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in akrabası Muhammet Sait Gülen ile gazeteci Mehmet Baransu’nun ağabeyi Yalçın Baransu ile eşi Aygün Baransu da bulunduğu belirtiliyor.

Başa dön tuşu