Medya

KRAL FM’de tepkilere neden olan Afrikalı Ali’nin programının akıbeti belli oldu

KRAL FM, “Afrikalı Ali” olarak da bilinen Ali Şentürk’ün canlı yayında tartışmaya neden olan sözlerini affetmedi. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın RTÜK’e şikayet ettiği programa son verildi. Yarkadaş, haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Olay üzerine Ali Şentürk’ün sosyal medya hesabının korumalı hale getirdiği dikkatlerden kaçmadı.

AFRİKALI ALİ:”YANLIŞ ANLAŞILDIM”

Programcı “Afrikalı Ali” lakaplı Ali Şentürk de sözlerinin amacını aştığını dile getirdi. Ali Şentürk katıldığı programda Afrin Harekatı için “Operasyona itiraz eden, sesini çıkaran ister gazeteci, ister Milletvekili olsun acımasınlar vursunlar” şeklindeki sözleri tepkilere neden olmuştu.

Bu sözleri RTÜK’e şikayet eden CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, KRAL FM’e de çağrıda bulunarak “Bunun adı yayıncılık değil nefret suçu işlemektir. Provokasyonlara çanak tutmaktır. Bu suça ortak olmayın” ifadesini kullanmıştı.

AFRİKALI ALİ: “SÖZLERİM MAKSADINI AŞTI”

KRAL FM  yönetiminin programa “süresiz” olarak son verdiği öğrenildi. Afrikalı Ali de Twitter hesabını korumalı hale getirdi. Ali Şentürk, sosyal medyada paylaştığı son mesajında “Sözlerim maksadını aştı. Yanlış anlaşıldı” ifadesini kullandı.

KRAL FM, olay sonrasında yazılı bir açıklama yaparak yayında Ali Şentürk’ün tasvip edilmeyecek ifadeler kullandığını kabul etmiş açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

“Yayıncı kuruluşumuzun tarihine bakıldığında, milli birlik ve bütünlüğümüz, insan hak ve haysiyetleri, anayasal düzen, her dönem ve her koşul altında dikkatle savunulagelmiştir. Tarafsız yayıncılık ilkelerimiz, bizi yıllardır dinleyen, izleyen değerli vatandaşlarımız tarafından takdirle karşılanmıştır. Canlı yayın yapan bu programcının akıl dışı sözlerinin hiçbir şekilde tarafımızdan değil kabulü, en ufak bir şekilde tartışma konusu dahi yapılması mümkün değildir. Bunu bütün varlığımızla ve inancımızla reddediyoruz. Ülkemizin milli birlik ve bütünlüğüne olan inanç ve bağlılığımızı, en ufak bir şekilde zedeletmeyeceğimizi, buna dil uzatmaya tevessül edenleri de milletimiz huzurunda bir kez daha lanetlediğimizi tekrarlamak istiyoruz.”

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu