Teknoloji

Kripto para borsası Gate.io Türkiye Genel Müdürlüğüne atama

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Gate.io, Türkiye Genel Müdürü’nü belirledi. Gate.io Türkiye başta olmak üzere önemli bölgelerdeki yatırımlarını sürdürürken Kafkas Sönmez Gate.io Türkiye Genel Müdürü olarak atandı.

Gate.io’nun yoğun genişleme stratejilerini de duyurduğu 9. yıl kutlamalarının ardından Türkiye ve büyük pazarlardaki planlarını açıkladı. Yol haritası kapsamında Gate.io Türkiye’nin Genel Müdür koltuğuna sektörün deneyimli ismi Kafkas Sönmez getirildi. Sönmez’in atamasını takiben Pazarlama Direktörü, Operasyon Direktörü gibi yeni atamaların da açıklanacağı duyuruldu.

Gate.io Küresel İletişim Başkanı Dion Guillaume, “Gate.io olarak Türkiye’yi büyümemiz için kilit bir pazar olarak görüyoruz. Bu kapsamda Kafkas’ın ekibe katıldığını duyurmaktan ekip olarak heyecan duyuyoruz. Genişleme stratejimizin bir parçası olarak, önemli pazarlardaki kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına daha fazla odaklanıyoruz. Daha iyi bir genel kullanıcı ve topluluk deneyimi için etkili olacağına inanıyorum. Kafkas Sönmez’in bu atamasının stratejik hedeflerimiz için önemli buluyoruz. Kendisini kutluyor ve başarılar diliyorum.” dedi.

Ana spot borsasında 1450’den fazla coin ve token sunan Gate.io XX ülkede faaliyet gösteriyor. Birçok farklı projeye yöneten Gate.io erken aşama bir yatırım ve NFT pazarı olan NFT Box dahil olmak üzere kapsamlı bir ürün ve hizmet ekosistemi sunuyor.

Yakın zamanda Fiat Onramp ile Türk Lirası desteğini de ekleyen şirket, 17 dil seçeneğinin içerisinde yer alan Türkçe dil desteğiyle Türkiye’deki kripto para yatırımcılarına hizmet sunuyor.

Gate.io’yu Türkiye’deki en iyi kripto para borsası yapmayı amaçlıyoruz

Ataması hakkında konuşan Gate.io Türkiye Genel Müdürü Kafkas Sönmez, “Gate.io ekibine katılmaktan heyecan duyuyorum ve şirketin Türkiye pazarına yönelik vizyonunu gerçekleştirmesine yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum. Son iki yılda kripto endüstrisi hızlı bir büyüme kaydetti ve Gate.io gibi şirketler için Türkiye fırsatlarla dolu önemli bir pazar haline geldi. Bundan sonraki süreçte Genel Müdür olarak ekibimizle Gate.io’yu Türkiye’deki en iyi kripto para borsası yapmak adına büyük bir çaba göstereceğiz.’’ dedi.

Gate.io’ya kripto para sektöründeki 7 yıldan fazla deneyimi ve bu alanda önde gelen birkaç şirketle çalışmış olarak katılan Sönmez, son 4 yılını farklı bir platformda çeşitli pozisyonlar da ve son olarak Türkiye Genel Müdürü göreviyle sürdürdü.

Gate.io Hakkında

2013 yılında kurulan Gate.io, en eski ve önde gelen kripto para borsalarından biridir. Gate.io, önde gelen birden fazla dijital varlığın ticareti ile ilgili hizmetler sunar ve dünya çapında 10 milyondan fazla kullanıcıya hizmet verecek şekilde büyümüştür.

Daha önce CoinGecko’da likidite ve ticaret hacmine dayalı olarak sürekli olarak en iyi 10 kripto para borsasından biri olarak sıralandı ve Blockchain Şeffaflık Enstitüsü (BTI) tarafından doğrulandı.

Ayrıca Gate.io, Forbes Advisor tarafından 4.5 puan alarak 2021’in En İyi Kripto Borsalarından biri olarak anılmaya başladı. Ana borsanın yanı sıra Gate.io, merkezi olmayan finans, araştırma ve analitik, risk sermayesi yatırımı, cüzdan hizmetleri, laboratuvarlar ve dahası gibi başka hizmetler de sunuyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu