Kripto Para Borsası Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer’e 11 Bin Yıl Hapis Cezası

Uzun süredir gündemi meşgul eden Thodex davasında sonunda karar çıktı. Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 7’si tutuklu 21 sanık yargılandı. Mahkemede Özer’in ilginç bir savunma yaptığı görüldü. Savunma sırasında Türk halk müziği sanatçısı Musa Eroğlu’nun seslendirdiği “Yolun Sonu Görünüyor” türküsünden alıntı yaparak tahliye talebinde bulundu.

Özer, suç örgütü iddialarını reddederek Thodex’in sadece bir şirket olduğunu ve iflas ettiğini savundu. Ayrıca “Thodex’te suç örgütünden bahsedilmez. Dünya üzerindeki tüm kurumları yönetebilecek kadar zekiyim. Bu, 22 yaşında kurduğum şirketten belli. Suç örgütü kuracak olsam bu kadar amatörce hareket etmezdim. Söz konusu dosyada şüpheli olanların 2 seneden fazladır mağdur olduğu ortada.” şeklinde konuştu. Özer, Arnavutluk’ta cezaevindeyken bile müştekilere ödeme yaptığını iddia ederek, bu hareketin bir örgüt liderinin asla yapmayacağı bir şey olduğunu ve bazı kişilerin şirketin iflasından faydalandığını dile getirdi.

11 Bin 196 Yıl 10 Ay 15 Gün Hapis Cezası Verildi

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Faruk Fatih Özer, Güven Özer ve Serap Özer’e, “örgüt kurma, yönetme ve örgüte üye olmak”, “nitelikli dolandırıcılık”, “mal varlığı değerlerini aklama” suçlarından 11 bin 190 yıl 6’şar ay hapis cezası verdi. Ayrıca bir müşteki tarafından sanıklar Faruk Fatih Özer, Güven Özer ve Serap Özer’e “bilişim sistemleri kullanmak suretiyle dolandırıcılık” suçundan ayrı ayrı 6 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası ve 135 milyon lira adli para cezası uygulandı. Özer kardeşler toplamda 11 bin 196 yıl 10 ay 15’er gün hapis cezasına çarptırıldı.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir