Teknoloji

Kripto para dünyası alarm veriyor… Bitcoin’de büyük çöküş

Değeri oldukça yükselen kripto para Bitcoin, eski günlerini mumla arıyor. Bitcoin’de bir haftada yüzde 50 civarında bir düşüş yaşandı.  Yakın dönemde 1 trilyon dolar pazar değeri konuşulan Bitcoin’de  bugün 100 milyar dolar sınırına yaklaşıldı. Geçtiğimiz hafta Bitcoin Cash  nedeniyle başlayan kripto para dünyasındaki çöküş devam ediyor.

BİTCOİN KABUS YAŞIYOR

6200$ barajını korumayı başaran Bitcoin bir anda dalışa geçti ve tüm piyasayı da peşinde sürükledi. Önce kırılmaz denilen 180 milyar dolar pazar hacmi kırıldı. Sonrasında 150 milyar dolar barajı da geçildi. Sadece 10 günde kripto para piyasası neredeyse yüzde 50 değer kaybetti. Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin yüzde 10 civarında bir düşüşle 3800$ sınırına kadar geldi ve bu yılın en düşük seviyesini gördü. Ripple yüzde 6 düşüşle 37 cent seviyesine indi. Ethereum 113$ civarında işlem görüyor. Bitcoin Cash ise 185$ civarında.

BİTCOİN SERT DÜŞÜŞ YAŞIYOR

Geçtiğimiz hafta 6.450 dolar seviyelerinde olan Bitcoin, 18 Kasım’da 5.340 dolara kadar geriledi. Kripto para analist Tom Lee, yıl sonu için 25.000 dolar olan tahminini, bu kriz sonrasında 15.000 dolara kadar düşürdü. BCH çatallanması, negatif açıklamalar ve Ripple’daki yükseliş Bitcoin’i vurmuşa benziyor.

RİPPLE’DA DÜŞÜŞTEN NASİBİNİ ALDI

Ripple her ne kadar değer artışı yaşasa da son 1 hafta içerisinde yaşanan kayıplardan o da payını aldı. Geçen hafta 0.54 dolar seviyelerinde olan XRP, geçtiğimiz günlerde 0.41 dolara kadar geriledi, son günlerde tekrar 0.51 seviyelerine kadar yükseldi.

ETHEREUM YILIN EN ÇOK KAYBEDENİ

Belki de yılın en çok kaybedeni Ethereum oldu. Zira Rus girişimcilerin kripto parası, piyasanın en güvenilir birimlerinden birisiydi. ETH, geçtiğimiz hafta 210 dolar seviyelerindeyken, 18 Kasım’da 150 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu