Medya

KRT TV’de programı sona erdirilen Yavuz Oğhan’dan manidar açıklama

Ekonomik gerekçelerle KRT TV’deki “Sen Ne Dersin” adlı programı sona erdirilen gazeteci Yavuz Oğhan, sosyal medya Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı.

Medyaya yansıyan haberlerde KRT TV’de ekonomik gerekçelerele bazı programların sona erdirildiği, programa aktarılan bütçelerin çalışanlara yansıtılacağı kaydedilmişti. Oğhan, yaptığı ironik paylaşımla dikkat çekti.

Tecrübeli gazeteci, dikkat çeken manidar açıklamasında YouTube üzerinden yayın yapmaya devam edeceklerini duyurdu. Oğhan’ın “biz ne alıyormuşuz be abi” şeklindeki tepkisi manidar bulundu.

Yavuz Oğhan paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“KRT “Sen ne dersin”i bitirme kararı aldı. Tasarruf edecekleri bütçeyi çalışanlara aktaracaklarmış, duyunca, “biz ne alıyormuşuz be abi” dedik ama olsun, görünürdeki gerekçe de olsa amaç ulvi. Sonuçta YouTube bizim, söyleyecek sözü olana mecra çok, en kısa sürede görüşmek üzere”

Oğhan’ın programdaki partneri, Akif Beki de bu paylaşıma ilgisiz kalmadı. Beki, Twitter’dan benzer manidar ifadelerle “Eylülde dönmek üzere zor bela KRT’den izin koparıp ara vermiştik. Fakat 2 haftada durum değişti. Ekonomideki kara delik durmadan büyüyor tabii @yavuzoghan, bizim programın kaldırılması bütçedeki açığı kapatacak kadar büyük yama demek, bir yükü üstlerinden aldıysak ne mutlu.” diye yazdı.

KRT TV’de yayınlanan Se Ne Dersin adlı programda Akif Beki ve Yavuz Oğhan siyasi gündeme dair yorumlar yapıyorlardı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu