Medya

KRT TV’den Şimdiki Zaman programıyla ilgili flaş karar

KRT TV yönetimi ilginç bir karara imza attı. Salı geceleri yayınlanan ve Gürkan Hacır’ın sunduğu Şimdiki Zaman, gerekçe gösterilmeden yayından kaldırıldı. Kanal yönetiminin kararı Gürkan Hacır’a bildirdiği öğrenildi.

Salı gecelerinin en çok izlenen programları arasında bulunan Şimdiki Zaman’da Cumhuriyet Yazarı Barış Doster, Dünya Yazarı Zeynep Gürcanlı ve Korkusuz Yazarı – CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş yer alıyordu.

Medya kulislerine bomba gibi düşen bu kararın arkasında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun programdan duyduğu rahatsızlığın olduğu belirtiliyor.

CHP Genel Merkezi Şimdiki Zaman’dan rahatsız mıydı?

Medya kulislerine bomba gibi düşen bu kararın arkasında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun programdan duyduğu rahatsızlığın olduğu belirtiliyor.

Öte yandan, CHP yönetiminin de programda yapılan ”Helalleşme” açılımına yönelik eleştirilerden dolayı bir süredir rahatsız olduğu ve bunu kanal yönetimine aktardığı belirtiliyor. Yine aynı programda yayımlanan anket sonuçlarının da genel merkezde tepkiyle karşılandığı ifade ediliyor. Bazı MYK üyelerinin, MYK toplantısında “Desteklediğimiz kanallarda bizim eleştirilmemiz doğru değil” dedikleri ifade ediliyor.

Programda, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adaylığının önünün kesilmesine yönelik itirazların dile getirilmesinin de genel merkezde ”hoş karşılanmadığı” belirtiliyor.

Şimdiki Zaman’ı sunan Gürkan Hacır ile daimi konuk Barış Yarkadaş, bir yıl önce de yine benzer gerekçelerle HALK TV’den kovulmuştu.

KRT TV’de rahatsızlık yaratan ifadelerin bir çoğunun Barış Yarkadaş’a ait olduğu ve programın bu yüzden kaldırıldığı da kulislerde dile getiriliyor.

Peş peşe açıklamalar

Gazeteci Gürkan Hacır da sosyal medya üzerinden Medyatava’nın haberini doğruladı ve şu paylaşımda bulundu.
“Gerekçe sunulmadı”

Programın daimi konuğu Yarkadaş Twitter hesabından peş peşe açıklamalarda bulundu. Yarkadaş, “Sevgili dostlar; KRT TV’de benim de daimi konuk olarak katıldığım Şimdiki Zaman, kanal yönetiminin aldığı bir karar sonrası yayından kaldırıldı. Bizim mesleğin kaderi bu… Artık salı geceleri KRT’de olmayacağız. KRT emekçilerine desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı

Yarkadaş bu açıklamasının ardından gelen sorular üzerine şunları söyledi:

2- Yoğun sorular üzerine toplu cevap: KRT TV yönetimi programı yayından kaldırırken herhangi bir gerekçe göstermedi. O yüzden bir gerekçe yazamıyorum. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu