Medya

KRT’yi satın aldığı iddia edilen Tuncay Özkan’dan flaş açıklama

CHP’nin iletişimden sorumlu genel başkan yardımcısı Tuncay Özkan’ın KRT kanalının yüzde 51’i yani çoğunluk hisselerini satın aldığı haberine açıklık getirdi. Haberi yalanlayan Özkan, iddiayı karalama ve yıpratma amaçlı olduğunu dile getirdi.

TUNCAY ÖZKAN: “HABERİN GERÇEKLE ALAKASI YOKTUR”

Tuncay Özkan ‘ın KRT kanalının 1,5 milyon dolar karşılığı yüzde 51’ini satın aldığı iddia edilmişti. Kanalın doğrudan Tuncay Özkan ve Erdoğan Toprak’a bağlı olacağı ve başına da Adnan Bulut’un getirildiği öne sürülmüştü.

“Bu haberler yıpratma maksatlı politik kampanyalardır” diyen Özkan, Twitter’dan yaptığı açıklamada söz konusu iddiayı yalanladı.

Tuncay Özkan ”Bu tür haberler gerçek dışıdır. Hiçbir ticari faaliyetim olmadığı gibi hiç kimseyle birlikte televizyon kanalı satın almadım. Bu haberler yıpratma maksatlı politik kampanyalardır. Gerçekle alakası yoktur.” ifadelerini kullandı.

KANALIN BAŞINA ADNAN BULUT’UN GEÇTİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Medyaya yansıyan söz konusu haberde Tuncay Özkan’ın satıştan sonra ilk adım olarak yakın çevresinde bulunan bir isim olan Adnan Bulut’u kanalın başına geçirdiği iddia edilmiş kanalın aylık bütçesinin CHP’li belediye başkanlarından sağlanacağı ileri sürülmüştü.

 

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı