Medya

Kübra Par, Prof.Dr Çilingiroğlu’na sert çıktı “Şöhret budalası…doktor müsveddesi!”

ABD’de yaşayan kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, bir süredir başta CNN Türk olmak üzere bir çok kanalda boy göstermişti. Çilingiroğlu, Didem Arslan Yılmaz’ın Habertürk’te yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programına konuk olarak çıkmış, ancak sözünün kesilmesine sinirlenerek yayını terk etmişti. Kübra Par, Çilingiroğlu ile ilgili çok sert bir yazı kaleme aldı.

Kübra Par, dikkat çeken “Bir delinin ipiyle kuyuya inerseniz” başlıklı yazısında Prof. Dr. Çilingiroğlu için “müptezel/bayağı” ve “şöhret budalası” ifadelerini kullandı. Par, söz konusu yazısında Çilingiroğlu için “doktor müsveddesi” ifadesini de kullanmaktan çekinmedi.

Habertürk yazarı Kübra Par, koronavirüs salgını döneminde özellikle haber kanallarında  boy gösteren ünlü profesöre bugünkü köşesinden çok sert tepki gösterdi. Par, yazısının sonunda “Bakalım bu doktor müsveddesine ekranlarında bundan sonra da yer verecekler mi” sorusunu yöneltti.

Daha önce Ahmet Hakan’ın Ece Üner’le girdiği polemikte ünlü ekran yüzüne destek atarak şaşkınlığa yol açan Par’ın bu çıkışı da bir hayli konuşulacak.

İşte Kübra Par’ın bugünkü yazısından “Bir delinin ipiyle kuyuya inerseniz…” başlıklı o bölüm:

Mehmet Çilingiroğlu denen müptezel* doktor Habertürk ekranlarında durduk yere olay çıkarıp konuk olan diğer doktorlara saygısızlık yaptığında mesele nasıl da çarpıtılmıştı.

Habertürk’ü ve programın moderatörü Didem Arslan Yılmaz’ı karalamak adına “Çilingiroğlu Türkiye’yi övdüğü için sözünü kestiler” gibi akıl almaz bir iftira atılmıştı.

Sonra katıldığı bir başka programda “Az önce Koç Üniversitesi’nden kovulduğumu öğrendim” diyerek siyasi mağduriyet üretmeye çalıştı. Oysa Koç Üniversitesi’nde sözleşmeli bir kadrosu yoktu. “Misafir öğretim üyesi” konumunun da ocak ayında sona erdiği açıklanınca yalanı ortaya çıktı.

Dikkat çekmek için çırpınan bu şöhret budalası dün A Haber’de saçmalamalarına yenilerini ekledi.

Nobel ödülü alan Prof. Dr. Aziz Sancar’ın hükümet tarafından susturulduğunu öne sürdü.

Hızını alamadı, rahmetli Menderes’in asılmasıyla ilgili “Halen daha bilmem kim adam ne zaman asılmış ne olmuş onu söylüyorsunuz haberlerde… Yazık ya biraz ilerleyin” dedi.

İlerleme anlayışı darbeleri ve bir Başbakan’ın asılmasını normalleştirmek olan, her fırsatta Türkiye’de görev yapan bilim insanlarımızı aşağılayan bu doktor müsveddesine ekranlarında bundan sonra da yer verecekler mi bakalım!

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu