Yazarlarımız

KÜÇÜK AĞA YETENEK SİZSİNİZ’E KARŞI!

Bu akşam Kanal D’de 2.bölümüyle, geçen hafta reytingleri alt üst ederek en üstlere oturmayı başaran Küçük Ağa var. Bir ara ‘Evde Tek Başına’ filmini izlediğimi sandığım Küçük Ağa’da annesinin Cancan dediği Mehmet Can, eski Yeşilçam filmlerinden fırlamış, Yumurcak, Sezercik, Ömercik’ten hallice, mahalleyi birbirine katan, karakolu ayağa kaldıran(her ne hikmetse her seferinde bir çocuğun ihbarıyla hem de), anne babası ayrılmasınlar diye uğraşan bir baş belasıdır. Dedesinin ve babaannesinin gözbebeğidir, tüm aile fertlerini bacak kadar boyuyla parmağında oynatan bir velettir.

Geçen Hafta, karşısında Kaçak, Seksenler ve Benim İçin Üzülme olduğu halde Küçük Ağa ABC1 20 + grubunda 1.liğe yükseldi! Şimdi bu akşam 2. bölümüyle izleyeceğimiz Küçük Ağa’nın karşısına Star’dan Acun’un programı Yetenek Sizsiniz Türkiye gelecek.

Cumartesi ve Pazar olarak haftada 2 gün yayınlanan Yetenek Sizsiniz Türkiye günlerine önce Pazartesi’yi ve bu akşam da Salı’yı ekledi. ”Ne gerek varsa” demekten kendimi alamıyorum. Çünkü Yetenek Sizsiniz Türkiye’yi ben tamamıyla ‘yeteneksizsin Türkiye’ formatında görüyorum! Ve bizim insanımızın da böyle tuhaflıkları, daha ziyade yetenek fukarası insanlarımızı izleyerek eğlendiğini gördükçe dumur oluyor, ne diyeceğimi bilemiyorum.

Arada sırada yetenekliler de çıkıyordur tamam da her sezon aynı şeyler, aynı sihirbazlık, aynı cambazlık gösterileri, aynı dans şovlar, akrobasi hareketleri filan. Farklı olan bir şey göremiyorum yani ben. Ama izleyici bu kadar çok sevdiğine göre demek ki benim zaten ilk 15 dakikadan sonrasına dayanamadığım Yetenek Sizsiniz Türkiye’nin tüm üstün yetenekliklileri, farklı mı farklı, insanı dehşete düşürüp ve hatta izlerken heyecandan kan ter içinde bırakan gösterileri, benim o ilk 15 dakikadan sonra izlemeyi bıraktığım kısma denk geliyor!

Bu akşamın merak konusu (çok meraklandım şimdi bakınız) Salı’nın reyting birincisi bu hafta kim olur?

Geçen haftadan farklı olacağını sanmam. Küçük Ağa daha ilk bölümden kendi izleyicisini oluşturdu. Geçen haftaki rakipleri Kaçak, Seksenler ve Benim İçin Üzülme’ye rağmen 1. olduysa, bu hafta bu rakiplere bir de Yetenek Sizsiniz Türkiye’nin eklenmesi sonucu değiştirmeyecek.

FİLM MERAKLILARI İÇİN…

Benim film izlemelerim ve üzerine olan sohbetlerim hiç bitmez.

Hava kapalıyken evde yapılabilecek en iyi şey nedir? Genelde film izlemek ki ben bugün (yine) öyle yaptım. Alman yapımı When We Leave / Die Fremde /Ayrılık isimli filmde Game of Thrones’un Shae’si Sibel Kekilli, küçük oyuncu Nizam Schiller ve Derya Alabora var. Almanya’da yaşayan Türkler’e, orada yaşayan Türk ailelerin yaşadığı sorunlara Umay ve oğlu Cem üzerinden bakan film, dram sevenler için iyi bir film diyebilirim.

JALE ŞEN / MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu