Magazin

Küçük Zeynep’in acısı Haluk Levent’i isyan ettirdi

Ünlü şarkıcı Haluk Levent okul yolunda annesi ile birlikte yürürken pompalı tüfekle öldürülen küçük Zeynep’in canisinin açıklamaları ardından adeta isyan etti. Twitterdan hisstettiği acıyı kelimelere döken Haluk Levent’i çileden çıkaran küçük Zeynep’i öldüren katilin yaptığı açıklamaydı. İşte Küçük Zeynep’in katilinin sözleri ve Haluk Levent’in isyanı…

Önceki gün Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde gerçekleşen acı olay üzerine talihsiz Zeynep’in katil zanlısı Mehmet Salik Mumcu yakalandı. Zeynep’in annesi Zeliha İrvanlıoğlu Çeliksoy kendisi gibi evli olan erkek arkadaşı Mehmet Salik Mumcu tarafından öldürülmek istenmişti. Ancak olayda yanındaki 6 yaşındaki kızı Zeynep kendisine isabet eden kurşunlar nedeniyle hayatını kaybetti. . İlkokul 1’inci sınıf öğrencisi 6 yaşındaki Zeynep Çeliksoy’un ölümü büyük üzüntü oluşturdu.

“Çıkınca anasını da öldüreceğim”

Annesinin sevgilisi tarafından yolda pompalı tüfekle üzerine açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Zeynep Çeliksoy’un katili Mehmet Salik yakalandıktan sonra emniyete götürülürken basın mensuplarının sorularına verdiği cevapla ünlü şarkıcıyı derinden etkiledi. Basın mensuplarının “Neden yaptın?” sorusuna zanlının “Keyiften. Çocuğu öldürdüğüm için pişmanım. Çıkınca anasını da öldüreceğim” açıklamasının üzerine ünlü şarkıcı Haluk Levent sosyal medya hesabından “Şerefsizlerin zavallılara zulmü üzerine kurulmuş bir dünya bu dünya…” notunu paylaştı.

Acı olayda neler yaşandı?

Gazete Habertürk’ten Mahmut Acaröz’ün haberine göre; İstanbul Beylikdüzü’nde oturan Zeliha Ç., yaşadığı sorunlar nedeniyle 6 yaşındaki kızı Zeynep Seren’i de yanına alarak Balıkesir Edremit’e yerleşti. Zeliha Ç., bu yıl ilkokul 1’inci sınıfa başlayacak Zeynep’in Beylikdüzü’ndeki okuldan naklini Edremit Gazi İlköğretim Okulu’na aldırdı. Anne-kız önceki gün saat 08.30 sıralarında Gazicelal Mahallesi’ndeki okula birlikte giderken, bir otomobilden pompalı tüfekle 2 el ateş açıldı. Tüfekten çıkan saçmaların başına ve göğsüne isabet ettiği küçük Zeynep olay yerinde hayatını kaybetti, anne de bacağından yaralandı. Olayın ardından kaçan zanlı Mehmet Salik Mumcu, polis tarafından Balıkesir’de gözaltına alındı. Kendisi gibi evli olmasına rağmen kaçırdığı Zeliha Ç.’yle birlikte yaşadığı ve 1 hafta önce darp edip sokağa attığı iddia edilen Mehmet Salik Mumcu emniyetteki işlemlerinin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında Edremit Adliyesi’ne sevk edildi. Çelik yelek de giydirilen zanlı, gazetecilerin “Neden öldürdünüz? Size ‘Baba’ diyen birine nasıl kıydınız?” sorusu üzerine “Çocuğu öldürdüğüm için pişmanım. Onu değil, anasını öldürecektim. Çıkınca anasını da öldüreceğim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu