Televizyon

KURALCI JAPONLARIN İLGİNÇ YAŞAMLARI YÖRÜNGE’DE

Türk –İslam dünyasının izleri ve farklı kültürlerin peşine düşen Seyfullah Türksoy ‘Yörünge’ ile Kanal 7 ekranlarında gördüklerini paylaşıyor. Seyfullah Türksoy’un bu haftaki yörüngesi Uzak Doğu olacak.

Deneyimli gazeteci Seyfullah Türksoy’un hazırlayıp sunduğu Yörünge, alışılagelmiş gezi programından farklı olarak, haber değeri taşıyan ilginç konuları gündeme getiriyor. Seyfullah Türksoy bu hafta Uzak Doğu kültürünü ekrana taşıyacak. Japonya’yı adım adım gezen Türksoy, detaycı Japonların ilginç yaşam tarzlarına göz atacak. Kurallar ülkesi olan Japonya’nın tarihi dokusu, tapınakları, yemek kültürlerine yer verilen programda samimiyetleriyle Türklere benzetilen Japonların ilişkilerine değinilecek.

Yörünge İslam dünyasının kültürel izleri sürerken, Türk-İslam kültürünün tarihsel mirasının peşine de düşecek. İnsan hikâyelerinin, haber unsurunun, görsel kalitenin ön plana çıktığı programda, İslamiyet’i seçen hayatlar, ilgi çekici haberler, duygu yüklü hikâyeler yer alıyor.

İlginç röportajlar, gün yüzüne çıkmayı bekleyen gerçekler, farklı yaşam biçimleriyle ‘Yörünge’ her Pazar 10.15’te Kanal 7 ekranlarında…

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu